Bazény,  Exteriér

Bazénová chemie udrží vodu křišťálově čistou

Cílem každého majitele bazénu je co nejdelší koupací sezóna. Předpokladem je udržení vody v co nejčistším a pokud možno „křišťálovém“ stavu. Alfou a omegou je kvalitní písková filtrace s adekvátním výkonem. Zařízení by mělo i po zapojení veškerého příslušenství (vysavač, solární ohřev atd.) profiltrovat celý objem bazénu několikrát za den. Ani filtrace však nedokáže zabránit znečištění – na scénu přichází bazénová chemie. Jak si počínat při výběru a na co si dát pozor?

shutterstock_162193010

Používejte pouze prověřené výrobky

Kvalitní bazénová chemie je základ. I na českém trhu bohužel natrefíte na celou řadu výrobků bez příslušných atestů a certifikací. Jinými slovy – takovým přípravkům nelze věřit. Vyhněte se i podomácku připraveným sloučeninám, které nejenže nemusí ochránit vodu, ale zároveň vám způsobí nepříjemné kožní potíže nebo zánět spojivek.

Chcete-li, aby byla voda v bazénu naprosto čistá a nezávadná, vsaďte na profesionálně vyráběné výrobky s potřebnými hygienickými a zdravotními testy.

Příprava vody před přidáním chemie

Co se týče samotné péče o vodu, není vůbec složitá. Nevyhnete se však určité přípravě – jedině tak bude voda na bazénovou chemii správně reagovat.

Je důležité udržovat hodnotu pH v rozmezí hodnot 7,0 až 7,4 a tvrdost pod 18°N. Hodnoty si můžete kdykoliv ověřit a vodu dle situace upravit. Neméně podstatná je i hodnota chloruudržujte ji mezi 0,3 až 0,5 mg/l. Zároveň se vyplatí používat přípravky proti tvorbě řas. A konečně i filtr – ten pravidelně kontrolujte a udržujte čistý. Údržba vám nezabere více než několik minut týdně. Odměnou budiž dlouhá koupací sezóna a spousta zábavy!

Tip na závěr – co si počít, když je voda kalná?

Může se to stát během zimy i v průběhu léta. Pokud se voda zakalí, vmíchejte do ní flokulant, který kal srazí do chuchvalců. Po profiltrování chuchvalce zmizí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.