Domů / Komerční články / Co je nejdůležitější při výběru stojací lampy?

Co je nejdůležitější při výběru stojací lampy?

Vyhrnuli jste si rukávy a chcete se pustit do výběru nějaké pěkné lampy? Chviličku počkejte. Nejprve si důkladně promyslete, jaký typ lampy vlastně potřebujete.

Před samotným výběrem

Velkou roli hraje mnoho faktorů. Jaké? Například velikost, materiál, cena, funkce a podobně. Ve všech těchto parametrech si musíte před nákupem udělat jasno. Na pár minut si teď zavřete oči a pojďte se trošku zasnít. Zkuste si představit, do jaké části interiéru si svou novou lampu umístíte, při jakých příležitostech vám bude sloužit a z jakého materiálu by asi tak měla být vyrobena, aby krásně zapadla k ostatním doplňkům. Pokud si s tím vaše fantazie nedokáže poradit, nechte se inspirovat e-shopem Profisvitidla.cz, kde najdete nejrůznější druhy stojacích lamp. Jistě vám nějaká padne do oka.

Co je nejdůležitější

Jestli vaše srdce zahořelo třeba pro krásnou a luxusní lampu Luxera Togo, naprosto to chápeme. Tato lampa dodá lesk každé místnosti. V případě, že vám má lampa sloužit pouze jako doplňkové světlo a dekorační prvek, jděte do toho. Pro tyto účely je tento typ lamp ideální. Potíž je v tom, že není polohovací a jestli se pod svou novou lampu chystáte večer co večer ponořit do svých oblíbených knížek, příliš vhodná pro vás nebude. Na čtení vám dostatek světla neposkytne a vaše oči budou trpět. Pro vášnivé čtenáře se mnohem lépe hodí nástěnná lampa lampa Massive Aura. Co tím chceme říci? Vždy, než si nějakou lampu umístíte do nákupního košíku, přemýšlejte nad tím, k čemu vám bude lampa sloužit. To je naprostý základ.

nástěnná lampa

Nástěnná lampa

Také žárovka hraje svou roli

Pokud máte lampu vybranou, můžeme se vrhnout na výběr žárovek. Na malý moment se vrátíme do školních lavic na hodiny fyziky. Nebojte, nebudeme vás z ničeho zkoušet, jako to dělávala vaše šílená fyzikářka, jen vás seznámíme s jednotkou osvětlení, která se vám bude při výběru žárovky hodit. Udává se v luxech a označuje se jako lx.

 

Stojací lampa

Stojací lampa

Luxy určují, kolik světelného toku padne na metr čtvereční. A právě tento údaj vám s výběrem vhodné žárovky do nové stojací lampy pomůže. Záleží samozřejmě na tom, kam lampu plánujete umístit. Do místností, jako je kuchyň, obývací pokoj a jídelna, odborníci doporučují osvětlení v rozmezí 250 lx až 350 lx. Počítejte ovšem s tím, že lampa bude pouze doplňkovým světlem, vystačíte se tedy i s menší hodnotou. Na závěr se opět vrátíme ke knížkám, pakliže si pod stojací lampou hodláte číst, vyzbrojte ji žárovkou s hodnotou 750 lx.

Zrodil se vám během čtení v hlavě nějaký dotaz? Obraťte se na odborníky z Profisvitidla.cz. Dobře vám poradí.

Co je nejdůležitější při výběru stojací lampy?

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*