Domů / Bydlení / Do malého prostoru jedině posuvné dveře

Do malého prostoru jedině posuvné dveře

Nedostatek místa a prostoru. Znáte to také? Panelákové domy se s tímto problémem potýkají dnes a denně. Často si tak nemůžete pořídit do interiéru to, co byste skutečně chtěli. Problém je často také s dveřmi, které zabírají při otevírání a zavírání zbytečně moc prostoru. Do jejich okolí nemůžete postavit žáden nábytek, což je v malých domácnostech problém číslo jedna.

Stále oblíbenější řešení

Posuvné dveře si v poslední době získávají stále větší a větší oblibu. I kvůli tomu se výrobci rozhodli začít tyto dveře vyrábět z nepřeberného množství materiálů, barev, rozměrů a výplní. Je tedy díky tomu možno vybrat skutečně ty pravé dveře pro vás a především pro váš interiér.

Oddělíte snadno dvě místnosti, můžete pomoci ukrýt skříň, úložný prostor a mnoho dalších věcí. Jejich hlavní výhodou je jednoznačně úspora místa. Manipulační prostor u běžných dveří je zhruba dva metry čtvereční. U těchto dveří je to absolutní minimum. Nábytek tak můžete dát do blízkosti dveří a nikde nebudou překážet.

Uvnitř zdi

Posuvné dveře je možno umístit na zeď, ale i přímo dovnitř, do zdi. Takže nepůjdou už vůbec nikde vidět. Postačí vám, v případě, že budete umisťovat dveře na zeď, kolejničky, díky kterým se budou dveře pohybovat. Mohou být jednokřídlé popřípadě také dvoukřídlé. Je možno také synchronizovat jejich pohyb, tedy zavře se jedno křídlo a automaticky se zavře i to druhé.

Kromě jiného se posuvné dveře otevírají i zavírají velmi tiše, minimalizují hlučnost, vrzání kliky a podobně. Pomáhají minimalizovat průvan a to i vysklení. Kromě toho, posuvné dveře jsou bezbariérové, takže se hodí do bytů pro lidi, kteří mají problémy s pohybem i pro seniory, kterým tyto dveře zjednoduší život.

Do malého prostoru jedině posuvné dveře

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*