Interiér,  Koupelny

Doplňky do koupelny pro osoby se sníženou mobilitou

Sdílíte domácnost s někým, kdo neměl takové štěstí a narodil se s určitým postižením? Případně snížená mobilita zužuje vás a hledáte praktická řešení, která vám usnadní každodenní pohyb po bytě? V následujících řádcích zaostříme na tzv. invalidní programy, tedy systémy různých madel a instalovatelných opěrných bodů. Ty nachází využití v prostoru koupelny, pro kterou je typické kluzké a často i velmi omezené prostředí.

shutterstock_153348971

Držadla a madla

Mezi největší problémy patří přirozené užívání vany a toalety – činnosti, které jsou pro zdravé lidi naprosto rutinní. Největší překážkou bývá dosednutí na toaletu nebo překonání stěny vany, při kterém je dočasně nutné přenést váhu a stabilitu na jedinou nohu. Naštěstí jsou k mání speciální držáky, madla a úchyty, které osobám se sníženou mobilitou poskytují oporu a stabilitu.

Tyto koupelnové doplňky samozřejmě nejsou určeny pouze pro osoby, které sníženou mobilitou trpí trvale. Dokáží zpříjemnit hygienu i lidem s dočasně sníženou mobilitou nebo starším a méně pohyblivým osobám. Některé prvky jako vertikální opěrné tyče navíc vypadají zajímavě i na pohled a pozvednou celkovou úroveň koupelnového interiéru.

Alarmy a další doplňky

Některé exkluzivnější koupelnové programy čítají ještě lepší doplňky. Patří mezi ně i alarm s návazným systémem monitorujících čidel. Alarm lze zabudovat např. do sprchového boxu a k aktivaci dojde mechanicky (stisknutím tlačítka), dálkovým ovládáním nebo impulsem, který vydá čidlo. Díky přítomnosti podlahového čidla (pozná rázové zatížení) ostatní členové domácnosti okamžitě zaznamenají, že osoba se sníženou mobilitou uklouzla a spadla.

A to není zdaleka vše. Mezi zajímavé doplňky pro osoby na invalidním vozíku patří zrcadlo s nastavitelným sklonem odrazové plochy. Tento pomocník umožňuje snadnou manipulaci sedícím i stojícím osobám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.