Domů / Interiér / Dopřejte si teplo pěkně od (vyhřívané) podlahy

Dopřejte si teplo pěkně od (vyhřívané) podlahy

Patříte k lidem, kterým je proti srsti nošení ponožek a pantoflí? Pokud často trpíte na chlad od podlahy nebo prostě máte rádi, když jsou vaše nohy pěkně v teplíčku, zvažte realizaci vyhřívané podlahy. Jde o jednoduchý, ekonomický a moderní způsob vytápění, který zajistí vysoký teplotní komfort. Vaše nohy na vyhřívanou podlahu nedají dopustit!

shutterstock_256455037

Největší výhody vyhřívané podlahy

Vyhřívaná podlaha nespotřebuje tolik energie jako konvekční vytápění. Teplo se do prostoru dostává výrazně větší plochou a nedochází k víření prachu, což ocení lidé trpící astmatem či alergiemi, ale také rodiče malých dětí. Za zmínku stojí i absence radiátorů, což dává volnější ruku každému, komu v interiéru jejich přítomnost vadila.

A co je nejlepší? Podlahové topení může být pod PVC, dlažbou, plovoucí podlahou, dřevěnou podlahou i kobercem.

Proč je vyhřívaná podlaha tak skvělá?

Výhody jsme sice zmínili výše, ale pozastavme se ještě nad samotným principem vyhřívané podlahy. V případě konvekčního topení teplo stoupá směrem vzhůru a nejdéle se drží u stropu. Teplo vycházející přímo od podlahy stoupá mnohem pomaleji a s přibývající výškou klesá i teplota – v praxi to znamená, že se budete pohybovat ve vyhřívané části a bude vám příjemně.

Typy podlahového vytápění

  • teplovodní vyhřívání (mokré a suché systémy)
  • elektrické (kabelové) řešení

Který typ podlahového vytápění je lepší?

Při rozhodování hraje roli celá řada faktorů. Tím zásadním je typ domu, ale také to, zda budete realizovat podlahové topení v rámci rekonstrukce nebo stavby zcela nového domu. Zároveň musíte brát v úvahu i připojení ke zdroji energie atd. Obě varianty mají svá pro i proti a nejlépe uděláte, když se poradíte s odborníkem.

O Adams

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*