Domů / Interiér / Dřevěná podlaha: Tmavá, nebo raději světlá?

Dřevěná podlaha: Tmavá, nebo raději světlá?

Dřevěné podlahy jsou rok od roku populárnější a jejich místo je i v moderních interiérech. Dřevo je zkrátka dřevo a jiné materiály ho jen tak neporazí. Dřevo se chlubí trvanlivostí, přirozeností a zapadne téměř do každého prostředí. Jenomže ne každý ví, jak správně dřevěnou podlahu vybrat…

shutterstock_113758318

Vybrat správnou barvu není jednoduché

Barevná paleta dřevěných odstínů je vskutku velmi pestrá. Dokonce natolik, že se vám při pohledu na všechny ty tóny zatají dech. Byl by pro vaše bydlení nejlepším řešením lehoučký světlý odstín, nebo ten s přírodním žlutým nádechem? A co teprve hluboké ebenově černé nebo mahagonové tóny? Vybrat si správně vyžaduje důkladnou rozvahu a dodržení určitých pravidel. Přeci jen jde o vyšší investici a byla by velká škoda, kdybyste měli vynaložených peněz litovat. Podlaha vám musí dělat radost!

S podlahou je to podobné jako se zdí. I na podlahu můžeme pohlížet jako na čistý list, který jen čeká na to, až ho zaplníme. A můžeme experimentovat do té doby, než najdeme tu správnou kombinaci. Mějte však na paměti, že barva podlahy udává tempo zbytku interiéru a v prvé řadě byste měli brát ohled na množství přirozeného světla. Tmavší dřevo místnost opticky zmenší a světlé dřevo naopak zvětší. V případě menších místností tak jasně vévodí světlejší dřeviny.

Podle čeho se tedy řídit?

V tradičních interiérech jsou k vidění spíše tmavší dřevěné podlahy a v moderních domácnostech hrají prim světlé tóny, které dokáží podtrhnout elegantní linie a některé interiérové prvky. Naše rada je proto následující – vyberte si podlahu tak, aby byla v maximální symbióze s jednotlivými detaily místnosti, případně aby naopak kontrastovala s o ostatními dominantními barvami. Ovšem s citem!

Berte ohled i na nábytek

Barva podlahy by samozřejmě měla korespondovat také s nábytkem, který se v dané místnosti nachází. Pokud již nábytek máte, v podstatě máte o starost méně – vyberte si takovou barvu dřeva, která se nebude s nábytkem „bít“.

O Adams

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*