potkany
Tipy & praktické informace

Jak na potkany

[dropcap]P[/dropcap]ři chladných dne potkani hledají nový domov a velmi snadno se stanou vaším spolubydlícím. Potkani jsou jedni z nejinteligentnějších hlodavců a proto je těžké se jich zbavit.

Potkany si snadno spletete s krysou obecnou, když rozdíly jsou v ocasu (narozdíl od potkana má krysa delší ocas než tělo), srsti (potkani mají hrubší a ne tak lesklou) a uší (krysa má větší a delší uši s průsvitnými boltci)

potkany

Pastičky

Na potkany nastražte stejné pastičky jako na krysy. Nalákáte je na ovoce, uzeninu nebo i třeba ovesné vločky. Jako všežravci nepohrdnou skoro čímkoliv. Pokud se chytí do pastičky, spadne sklopec a pro potkana je to rychlá smrt. V domě dávejte pastičky podél zdí a venku před otvory, kde se schovávají.

Deratizace

Pokud je máte přemnožené či se vám nechce čekat na číhané s pastičkami, je tu možnost deratizace. Pokud jste nezvolili ani jednu z možností, můžete použít chemii a to jak v podobě chemických granulí na bázi srdečního a nebo nervového jedu, kdy potkan je kaput do 24 hodin. Nástrahy pořídíte již od 30 korun.

Potkani

Takový běžný potkan váží asi půl kilogramu, má šedou až hnědou barvu. Pokud jsou dobře živeni , jejich váha dosahuje k necelému kilogramu a délce 25 centimetrů. Potkani jsou rozšířeni po celém světě, nicméně k nám se dostali z Asie a jako nezvaní hosti připluli na lodích. Jako všežravci nepohrdnou zbytky z kuchyně a vyskytují se poblíž lidských obydlí hlavně v městech.

Pokud přijdete do styku s potkanem, dejte si pozor. Potkani přenášejí závažné nemoci a při epidemiích a morech byli hlavním zdrojem nákazy. Mohou přenášet vzteklinu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.