podlaha
Podlahy

Jak položit plovoucí podlahu

[dropcap]K[/dropcap]oupili jste si ve specializované prodejně nebo v některém k tomu určených supermarketů  plovoucí podlahu a rádi byste si ji položili doma sami

podlaha

Jak na to

Plovoucí podlaha se pokládá po řadách. Pokládat se začíná u jedné ze stěn pokoje, resp. nejlépe jeden centimetr od ní.

  1. Malými klínky např. kouskem dřeva je dobré si vymezit tuto mezeru. Slouží jako dilatační spára, díky níž se může plovoucí podlaha, která není nikde ukotvená, trochu „hýbat“. Kdyby totiž byla až u zdi, hrozilo by, že se někde „vyboulí“.
  1. Lamely se pokládají po řadách tak, že se nejprve spojí mezi sebou. Poté se celá řada napojí na tu předchozí jednoduchým mechanickým zámkem. Delší konce lamel do sebe prostě zapadnou. Ne všechny musí mít stejný systém, v případě, že do sebe sami nezapadnou můžete si pomoct lehkým doklepnutím kladívkem.
  1. Každá nová řada se začíná vždy zbylým kouskem předchozí řady. Tak se postupuje, až se dojde k protější stěně pokoje.
  1. Na závěr se nad dilatační spáru u zdí přidělávají soklové lišty. Obzvláště do panelu není úplně lehké  je přivrtat, proto je lepší použít hmoždinky. Doporučuje se mezery mezi lištou a zdí vyspárovat nejlépe akrylovým tmelem.
  1. Přechodové lišty je dobré koupit hned s podlahovými lamelami. „Někdy v obchodech narazíte na výhodné balení, v němž jsou lamely, všechny potřebné lišty a třeba i pěnová podložka.
  1. Plovoucí podlaha se vytírá hodně vyždímaným či jen mírně vlhkým mopem.

S firmou, nebo sami?

Jestli jsi položíte podlahu sami nebo vám ji bude pokládat firma vyjde překvapivě cenově na stejno. Když půjdete nakoupit do obchodu vy, tak za materiály zaplatíte 21 procent DPH, oproti firmě, která to bude mít za levno. Výhodou položené podlahy od firmy  je, že můžete uplatnit případnou reklamaci.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.