Domů / Exteriér / Jak postavit zahradní krb

Jak postavit zahradní krb

Letní pohodu na zahradě tráví stále více lidí. Po celodenním shonu je příjemné posedět si na zahradě mezi zelení a relaxovat. Případně pozvat přátele a jen tak si povídat. Pokud jste vyznavači takovéhoto trávení času a takovéto pohody, tak Vás jistě napadlo postavit si zahradní krb. Posezení na zahradě u krbu je přece jen příjemnější než u žárovky.

Jaký krb vybrat

Stejně jako v jiných případech i v tomto máme na výběr. Krb si můžeme koupit již hotový, ale také si ho můžeme vyrobit. Není to nic složitého. Pokud se rozhodnete pro výrobu zahradního krbu, tak opět máte na výběr. Pokud to umíte, tak si můžete postavit krb za pomocí malty, nebo jiného pojiva. Není to ale podmínkou. Krb je tak jednoduchý, že si jej můžete vyrobit i bez použití malty. Má to i tu  výhodu, že jej můžete snadno rozebrat a přemístit.

Princip krbu

Krb v té nejzákladnější podobě je vlastně otevřené ohniště. Ze tří stran je chráněné před větrem a z jedné strany je volný prostor. Ideálně má nějaký druh komínu, to aby kouř neotravoval lidí sedící mezi kolem krbu. To je vlastně rozdíl mezi otevřeným ohništěm, kdy se kouř točí podle směru větru přímo kolem ohně.

Kde koupit materiál na krb?

Existuje spousta prodejen a hobby marketů, kde je možné materiál koupit. Pokud nemáte jasnou představu o tom, jak by krb měl vypadat, zeptejte se zaměstnanců obchodu, jistě Vám poradí. Pokud máte zkušenosti s prací s maltou, můžete si postavit krb zděný, jinak dejte raději přednost krbu bez malty. Pořiďte si opracované kvádry z kamene, nebo z betonu dle doporučení prodavače. Nezapomeňte na komín a můžete začít se stavbou.

Zahradní krb

V místě, kde chcete mít krb si připravte rovné místo. Naskládejte připravené kvádry tak, aby byl krb stabilní a nahoru dejte komín. Výroba zahradního krbu opravdu není velký problém.

O Petr Urbanek

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*