Domů / Komerční články / Kde by neměla chybět kvalitní hydroizolace?

Kde by neměla chybět kvalitní hydroizolace?

Když se mluví o izolacích, tak většinu lidí napadne hlavně dvojice nejznámějších. A to je izolace tepelná a také izolace zvuková. Opomíjet však nelze ještě jednu. A ta se týká vody. Když hrozí riziko, pomůže hydroizolace. Na ní se celkem často zapomíná. Přitom jsou místa, kde by měla být samozřejmostí. A na jejich výčet se podíváme společně.

Hydroizolace budovy
Hydroizolace budovy

Koupelna

Každý ví, že koupelna je místem, kde se voda využívá k pravidelné hygieně. Stejně tak každý ví, že je to místo, kde je výrazně vyšší vlhkost, než jinde v domě nebo v bytě. Hydroizolace koupelny by tak mělo být něco zcela samozřejmého. A to hlavně z důvodu, aby se zabránilo zatékání vody do samotné stavby. Jaká jsou hlavní místa, kde by neměla chybět? Jsou to oblasti u:

  • Sprchového koutu
  • Vany
  • Umyvadel

Bazén

Ten se dnes stává nejenom samozřejmou součástí mnohých zahrad. Řada lidí má bazén také ve svém interiéru. A jelikož s ním je spojený ohromný objem vody, nelze zapomínat na to, že i zde je kvalitní hydroizolace nezbytností. Velmi často se používá na celé betonové nádrže, které mohou přicházet ke kontaktu s vodou. Dále by mělo být použití podobné, jako v koupelně. Tedy ošetřit všechna místa, která mohou během koupání v bazénu přijít do kontaktu s vodou. Mohou to být třeba i stěny v okolí bazénu, stejně jako se může jednat i o různé příčky.

Terasy

Populární součást mnoha rodinných domů. Terasa slouží k odpočinku, ke grilování a popíjení s přáteli, nebo třeba ke stolování. Při její realizaci myslet jak na kvalitu samotné konstrukce, tak pochopitelně také na to, aby se i u terasy použila kvalitní hydroizolace. A to nejenom v horní části, tedy v segmentu střechu, ale také v části spodní, kde může hrozit riziko průniku vlhkosti ze země. U mnohých teras je to velmi často podceňováno, zvláště pokud jsou stavěny svépomocí a nikoliv odborníkem, který ví jak na to.

Kde by neměla chybět kvalitní hydroizolace?
5 (100%) 1 vote

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*