Domů / Interiér / Koberec je perfektní izolant. V moderní domácnosti má stále své místo!

Koberec je perfektní izolant. V moderní domácnosti má stále své místo!

Koberce mají své místo i v moderních domácnostech, nicméně pravdou je, že se již nevyužívají tak často jako kdysi. Jenomže je to právě koberec, který snoubí hned několik důležitých funkcí – slouží jako tepelná a protihluková izolace a při vhodně zvoleném designu i jako estetický doplněk.

shutterstock_219804376

Efektivní způsob jak ušetřit za teplo a snížit hladinu hluku

Věděli jste, že některé koberce dokáží snížit únik tepla až o 25 %? Zároveň se podílí na snížení kročejového hluku a pohlcují i další zvuky, což je k nezaplacení především v bytových jednotkách. Pomáhají vytvořit optimální akustické prostředí, které je základem komfortního bydlení.

Vyberte si ten „správný“ materiál

Jenomže není koberec jako koberec a aby stoprocentně splnil očekávání, nesmí se výběr podcenit. V současné době jsou k mání vpichované, tkané, vázané a všívané koberce, ale můžete vybírat také podle konstrukce a vzhledu. Výjimkou nejsou koberce se speciální povrchovou úpravou proti špinění, vodoodpudivé koberce, koberce se sníženou hořlavostí nebo zvýšenou odolností proti oděru. Na své si přijdou i lidé, kteří vyžadují maximálně čisté prostředí – pro ty jsou jako stvořené antimikrobiální a antistatické koberce.

Co se týče materiálů, přírodní koberce se nejčastěji vyrábí z vlny, bavlny a hedvábí. Populární jsou exotické materiály v podobě kokosu, bambusu, mořské trávy či sisalu. Za zmínku však stojí také syntetické tkaniny jako polyamid, polyester, polypropylen a polyakryl, případně kombinace přírodních a umělých materiálů.

K cenově nejdostupnějším patří koberce z polyamidu (často označován jako nylon). Vyznačují se dlouhou životností a bohatou nabídkou barevných kombinací. Jsou vhodné jak do domácnosti, tak i do kanceláře.

Velmi odolné jsou koberce z polypropylenu. Skvěle odolávají vyblednutí, skvrnám a různým druhům nečistot. Opět počítejte s cenovou dostupností a značnou přizpůsobivostí materiálu.

Vyžadujete-li dlouhodobé udržení původních barev, sáhněte po koberci z polyesteru. Hodí se zejména do obytných nebo méně namáhaných komerčních prostor.

O Adams

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*