Domů / Komerční články / Ložnice 2019: Trendy, které vás nesmí minout

Ložnice 2019: Trendy, které vás nesmí minout

Bytový design podléhá módním trendům stejně jako oblečení. Co bude in v letošním roce? Podívejte se na 5 trendy outfitů pro vaši ložnici.

Samet

Není to tak dávno, co samet slavil comeback u oděvních návrhářů. Pro letošek si jej oblíbili i bytoví designéři. Tento materiál působí luxusním dojmem a je tak výrazný, že ho stačí použít jen tu a tam
a změní váš domov v elegantní sídlo. Sametové může být třeba dominantní čelo postele nebo závěsy, které zajistí dokonalé zatemnění pro kvalitní spánek. Na zkoušku si ale pořiďte klidně jen pár dekoračních polštářků.

Minimalismus

Sbírejte zážitky, ne věci. Kolikrát jste v poslední době na tento citát narazili? Minimalismus je jedním z nejvýraznějších trendů poslední doby. Můžete jej pozorovat u modelů celebrit, Instagramových feedů i v interiérech. Neutrální barvy, vzdušné místnosti a (jak už název napovídá) minimum předmětů mají vizuálně uklidňovat mysl a navozovat pocity harmonie. Právě proto se tento styl dokonale hodí do vaší ložnice. V místnosti, kde vás nebude rozptylovat přemíra věcí, se pak můžete plně soustředit na vlastní odpočinek.

Industriální prvky

Beton je hojně užívaným materiál hlavně v moderních kuchyních. Napadlo by vás ale použít jej v ložnici? Nemusíte se bát, že by působil moc studeně. Můžete z něj pořídit třeba jen noční stolek
a uvidíte, jak ozvláštní celou místnost. Oblíbené u industriálních ložnic jsou také cihlové stěny a nábytek z kovu. U tohoto stylu to moc nepřehánějte s doplňky a nechte raději vyniknout jeho surovost.

Já, robot

Technologické vymoženosti pro naše domovy rostou jako houby po dešti.  Aplikace, díky které se vám sama zavřou okna ve chvíli, kdy začne pršet. Květináč, který se o vaše květiny postará za vás. Nebo světlo, které se ráno pomalu začne rozsvěcovat a zpříjemní vám probouzení. I takové vymoženosti už najdete na trhu. Kterou z nich vyzkoušíte?

Volání přírody

Většinu času trávíme zavření v kancelářích. Domů se z nich vracíme autem. Je vlastně docela přirozené, že dalším z trendů pro naše domovy je návrat k přírodě. Vytvořte si v ložnici oázu, kde načerpáte podobnou energii jako na procházce v lese. Masivní dřevo, velké pokojové rostliny, vlněný přehoz a povlečení s přírodními motivy změní obyčejný pokoj ve vaše nejmilejší místo v bytě. Některé přikrývky dnes už obsahují třeba i extrakty z levandule. Provoní celou postel a ukolébají vás ke spánku po náročném dni.

Který z nových trendů vás zaujal nejvíce? Napište nám do komentářů.

O Mytho

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*