Dekorace,  Pěstování rostlin

Masožravky v interiéru

Přemýšlíte nad tím, že svůj interiér oživíte nějakými květinami a rostlinami? Ale jakými? Chcete nějaké, které budou moderní a nevšední? A co takhle masožravé rostliny?

I ty můžou krásně zdokonalit váš interiér a co víc, jsou praktické, protože poslouží v boji s otravnými octomilkami.

Elegantním doplňkem

Masožravé rostliny jsou elegantním a užitečným doplňkem mnoha interiérů. Na péči možná mohou být maličko náročnější, avšak vyplatí se to. Pomáhají s otravným hmyzem, s octomilkami, komáry i mouchami. Mimo jiné krásně doladí a zkrášlí váš interiér. Vypadají velmi neotřele a moderně, takové rostliny jen tak někdo ve svém interiéru nemá.

Živí se hmyzem

Jde v podstatě o doplňkové získávání živin. Jak to funguje? Na své oběti pořádají „lov“, tedy chystají pasti. Každá rostlina to může mít maličko jinak, některé k tomu používají listy. Ty se po doteku uzavřou, popřípadě do nich může hmyz přilétnout a už se z nich nedostane ven.

Masožravých rostlin je víc než šest set druhů, můžete tedy vybírat z opravdu velkého množství jednotlivých rostlinek. Jestliže si nevíte rady, doporučujeme nechat si poradit od odborníků. Každá masožravá rostlina potřebuje jiné zacházení a podmínky, proto je lepší vědět dopředu, jak se o rostlinku starat.

Jaké jsou nejoblíbenější druhy masožravých rostlin?

  • Láčkovky,

  • Darlingtonie,

  • Bublinatky,

  • Rosnatky,

  • Mucholapky,

Náročná péče

Potřebují často rosit, v létě či v zimě, když hodně topíte, potřebují rosit několikrát za den. Ovšem voda z kohoutku nepřichází v úvahu, ideální je dešťová voda nebo destilovaná voda. Zbožňují teploty do 40 stupňů, potřebují dostatečné množství světla, čím víc jim ho dopřejete, tím víc se jim bude dařit. V zimě nepohrdnou umělým osvícením.

Každá masožravá rostlina potřebuje jiné zacházení, každá rostlina má jiné podmínky. Pořídíte-li si masožravou rostlinu, pak zjistěte, jak přesně se starat o druh, který jste si pořídili.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.