Domů / Interiér / Nábytek do koupelny – jaký materiál zvolit?

Nábytek do koupelny – jaký materiál zvolit?

Koupelnový nábytek udává styl a celkovou atmosféru tomuto místu. Proto jej mnohdy vybíráte v souladu s dlaždicemi i s vaší ideou. Chcete mít koupelnu moderní a stylovou? Nebo je pro vás důležitá praktičnost a celková pohoda a harmonie, která z koupelny vyzařuje? Kromě toho musí nábytek do koupelny plnit svou funkci.

Pořiďte si praktické kousky

Je důležité do koupelny pořídit takové kousky, které ukryjí vše, co má být v koupelně skryto. Pozor však na vlhkost, která se v koupelně ráda drží. Není tedy možno pořídit klasické kousky nábytku, které nemusejí odolávat vlhkosti tak, jak speciální skříňky do koupelny. Jaké materiály jsou ty pravé do kuchyně?

Masivní dřevo

Nábytek z masivu je velmi odolný a vhodný tedy do všech koupelen. Ideální je pak masivní dřevo z tropických dřevin. Odolává nejen vodě, ale také různým dalším vlivům, které jej v koupelně čekají. Svým rustikálním stylem se hodí povětšinou do větších koupelen, kde jednotlivé kousky krásně vyniknou.

MDF desky

Jde o dřevovláknitou desku, která je dosti odolná vůči vodě. Při její výrobě se nevyužívá lepidlo a struktura tak drží svůj tvar a je kompaktnější. Jde také o univerzální kousek, MDF desky mohou mít nejrůznější styl a díky tomu je můžete velmi dobře přizpůsobit vzhledu takřka každé koupelny. Nejčastěji zákazníci volí imitaci dřeva.

Lamino deska

Dřevotřísková deska, která je pokrytá laminovacím papírem. To je ve zkratce lamino deska, která se využívá velmi hojně. Je to také díky její příznivé ceně. I zde jde o materiál, který má odolný povrch a umí si s vlhkosti velmi dobře poradit. Povrchy je možno volit z různých barevných odstínů i dekorů. Můžete tak pořídit nábytek, který má barvu shodnou s odstínem kachliček v koupelně.

Nábytek do koupelny – jaký materiál zvolit?

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*