Domů / Bydlení / Nedejte molům šanci! Jak na ně?

Nedejte molům šanci! Jak na ně?

Problém s moly se nevyhýbají nikomu. Tento otravný hmyz umí pěkně potrápit, zničit potraviny, které máte doma, ale vaše oblečení. A znáte to, většinou molům chutnají právě ty kousky, které jsou vaše nejoblíbenější. Rozhodli jste se s těmito nepříjemnými škůdci zatočit a ze své domácnosti je vyhostit? Pak se vám určitě budou hodit naše tipy.

Vsaďte na prevenci

Je nutno je ničit už od začátku, respektive jim nedat šanci, aby se k vám vůbec dostali a rozmnožili se. Nejčastěji se stěhují právě do vaší šatní skříně nebo kuchyně. Potraviny nenechávejte v původních obalech, dejte je do neprodyšných plastových boxů. Poté nemají moli šanci se k nim dostat. Občas potraviny protřepejte a ujistěte se, že tam není žádný nezvaný návštěvník.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A co vaše skříň? Máte-li v ní oblečení, které nepoužíváte často, pak je dobré se o tyto kousky pečlivě postarat. To tedy znamená uložit jej do obalů, pravidelně je kontrolovat a také, v rámci prevence, vložit do skříně nějaký ten odpuzovač molů.

Co dělat, když už tam jsou

Pokud už nějaké ty moly objevíte, na prevenci je pozdě. Musíte přejít k likvidační fázi napadeného oblečení a potravin se musíte bez pardonu zbavit. Do bytu si také ideálně pořiďte mololapky, které moly přilákají a následně zlikvidují. Pomocníkem mohou být také odpuzovače hmyzu, které si můžete pořídit.

Udělali jste už pro jejich likvidaci všechno, ale oni se objevují stále znovu a znovu? Pak je jasné, že jejich centrum je někde jinde. Na vás je, abyste zjistili, odkud to je. Utěsněte všechny otvory, mololapky a různé odpuzovače dejte k oknům a místům, kde by mohli moli proniknout. Pokud se jich ani tak nezbavíte, na řadu přichází profi deratizér, který pomůže tyto nepříjemné návštěvníky vypudit z domu.

Nedejte molům šanci! Jak na ně?

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*