Bydlení,  Interiér,  Pěstování rostlin,  Tipy & praktické informace

Orchideje – jaké chyby můžete udělat při pěstování? 2

Orchideje jsou velmi krásné pokojové květiny, které v poslední době kralují mnoha českým domácnostem. Získali si spoustu obdivovatelů díky krásným a pestrým barvám, zajímavému tvaru květů. Také máte jeden nebo dva květináče s orchidejemi? Ale bohužel se vám stále nedaří jí správně vypěstovat? Možná děláte jednu ze základních chyb, které postihuje spoustu pěstitelů!

Problémy s pěstováním orchidejí

Žádné květy, problémy s kořeny, opadané listy. To všechno vás může v souvislosti s pěstováním orchidejí potkat. Jak o ně správně pečovat? Čeho se vyvarovat, aby vám poté, co si je přinesete domů, neuhynuly a vy je nemuseli vyhodit? V první části jsme vám přinesli několik tipů, nyní je doplňujeme!

Špatná zálivka

U orchidejí je nutná zálivka jednou týdne. Máte pocit, že je to málo, proto jí dopřejete opravdu velké množství vody. A to není vždycky úplně ten šťastný způsob. Obecně se doporučuje vzít květináč s orchidejí, postavit jí na hodinu do nádoby s vodou a nechat jí, aby se „napila“ a vsákla do sebe tolik vody, kolik je potřeba.

Pozor už při nákupu

Dát si pozor na to, jakou rostlinu vybíráte už v obchodě, je klíčové. Když je rostlina prodávána ve stánku, který je venku, může trpět teplotními rozdíly. Například může být celý den v zimě čímž bude podchlazená. Domů si přinesete rostlinku, která teplotním šokem, který prožije, začne pomaličku „umírat“, začnou opadávat květy, listy a bohužel jí už nezachráníte.

Problém je ovzduší

Orchideje nemají rády příliš suchý vzduch, protože to přirozeně vysušuje i jí. Dobré je dát do místnosti odpařovací misku s vodou, která pomůže udržovat optimální vlhkost. Naopak nadměrná vlhkost zase může lákat svilušky a ty rostlinu napadají a škodí jí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.