Domů / Tipy & praktické informace / Zabezpečte svoji chatu před nechtěnými návštěvníky

Zabezpečte svoji chatu před nechtěnými návštěvníky

Léto se pomaličku blíží ke svému konci a s ním končí i etapa pravidelných víkendů na chatě. Co nevidět začne být brzy zima, tma a to se obvykle na chatu nejezdí.

Přichází období, kdy zazimujete svou chatu a budete se těšit na jaro, až na ní opět pojedete a budete zde trávit všechny volné víkendy.

Podzim klepe na dveře

Konec výletů na chaty sebou přináší aktivní období pro zloděje a další nenechavce, kteří využijí toho, že na chatu nejezdíte. Budou vašimi nevítanými hosty a co víc, může po nich zůstat velká spoušť, mohou vám dokonale „vybílit“ vaše letní obydlí. Chystáte-li se v následujících týdnech zazimovat svou chatu, pak myslete také na její bezpečí.

Co dělat?

Při koupi či stavbě chaty je důležité také pojištění. I když si možná říkáte, že je to zbytečné, vždyť na chatě nic moc nemáte, pletete se. I vaší chatu mohou zloději poničit, vzít vše, co má nějakou hodnotu. A vy tak budete muset, chtě nechtě, platit škody, které jste nezpůsobili. A to přeci nechcete. Pojištění chrání váš majetek, nemusí to být jen váš dům nebo byt, ale také vaše chata.

O tom, že se vaše chata stala objektem zlodějů, se můžete dozvědět až několik měsíců poté, jelikož během zimních měsíců chatu nenavštěvujete. Zloději si často vybírají odlehlé objekty, které jsou dobře přístupné třeba autem. Následně je scénář prakticky stejný, dostanou se do objektu a vezmou vše, co je možno nějakým způsobem zpeněžit.

Jak se bránit?

Dejte si tu práci a znesnadněte zlodějům nepovolený vstup do vaší chaty. Pořiďte na chatu bezpečnostní zámky, mříže, uzamykatelné okenice. Není od věci ani elektronická ochrana. Máte-li na chatě cenné věci, pak je před zimou z chaty odvezte. Samozřejmostí je také pojištění, které vás sice před krádeží neochrání, ale pomůže s finančním odstraněním následků krádeže.

Zabezpečte svoji chatu před nechtěnými návštěvníky

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*