Komerční články

3 tipy, jak uspořádat zahradní párty

Léto je v plném proudu a vy plánujete uspořádat pořádnou zahradní párty? Poradíme vám jak na to, a to včetně vychytávek, které vám celou organizaci značně usnadní. Pozvěte přátele a užijte si krásný letní večer, jak má být.

1) Jaký vybrat gril?

Nejprve se ujistěte, zda máte nebo nemáte na zahradě přístup k elektřině. Pokud ano, nabízí se volba elektrického grilu. Pokud ne, mnohem lepší je vsadit na gril na dřevěné uhlí. Pak už se zaměřte pouze na velikost grilu – jak velké párty plánujete pořádat a jestli vám bude ten či onen gril kapacitně stačit.

2) Jak zařídit zahradu?

Základem dobré párty je pohodlné sezení – tedy zahradní nábytek, který po akci pouze otřete vlhkým hadrem a můžete jej uskadnit. Pokud máte pergolu, rozšiřte pouze počet míst k sezení. V opačném případě bude pro případ nepříznivého počasí vhodné popřemýšlet nad koupí párty stanu.

Tip: abyste nemuseli pořád běhat do kuchyně nebo do sklepa, umístěte přímo na zahradu také chladící box. Ušetříte si tím spoustu kroků.

3) Co je třeba nakoupit?

Dobré jídlo a pití, to je oč tu běží. Dejte dohromady seznam pozvaných přátel a zjistěte, zda někteří z nich náhodou nejsou vegetariáni nebo vegani. A na co byste rozhodně neměli zapomenout?

Voda a limonády: v horkém letním počasí nezapomínejte na pitný režim. Určitě mějte v záloze několik balení čisté vody, případně ji naservírujte do konvic s ledem, případně ozdobte mátou a limetkou. Limonády můžete namíchat buď domácí nebo dát přednost klasice a koupit je v supermarketu.

Alkoholické nápoje: pivo, víno, nějakého toho panáčka pro lepší trávení. Sami víte nejlépe, co mají vaši přátelé rádi. Pivem a vínem nic nezkazíte a pokud se večer rozproudí, mějte v záloze i nějakou tu lahvinku tvrdého alkoholu. Jste-li vy i vaši přátelé opravdoví gurmáni, zkuste namíchat i nějaké alkoholické, ale přitom osvěžující drinky!

Maso: kuřecí a vepřové je základ. Pak už záleží, jestli jste opravdu grill-maistr a troufnete si například na hovězí flank steak nebo máte v plánu pustit se do domácích burgerů.

Sýry: grilovaný hermelín obalený slaninkou nebo jen sýrová mísa? To je pouze na vás.

Zeleninu: grilovaná zelenina jako příloha k masu nebo do burgerů? Skvělá záležitost, která doladí každé hodování.

Houby: vyzkoušejte například žampiony portobello, které se skvěle hodí místo mletého masa do vegetariánských či veganských burgerů.

Pečivo: klasickým chlebem nebo bagetkou nic nezkazíte. Myslete však opět na své přátele, zda mezi nimi nejsou vegani nebo nemají alergii na lepek.

Nezapomeňte také pořídit plastové kelímky, panáky, příbory, a papírové tácky nebo talířky. Pokud pořádáte větší párty, přijde vám toto vybavení vhod!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.