5 výhod, které nabídnou posuvné dveře

0
73
stavební pouzdra

[dropcap]T[/dropcap]aké jste si někdy říkali, kolik zbytečného místa vlastně musíte nechat běžným interiérovým dveřím, které potřebujete otevřít a zavřít? V některých případech to mohou být i zbytečné dva metry čtverečné, které můžete v případě potřeby použít zcela jinak. Tedy v případě, že místo klasických dveří zvolíte ty posuvné, a to samozřejmě do pouzdra.

Výhoda č. 1 – Nezabírají místo

Tím nejdůležitějším, co je třeba zmínit, je samozřejmě prostor, a jeho úspora. Nutno říci, že v tomto ohledu posuvné dveře naprosto vynikají. Ne však všechny typy. V současném sortimentu totiž existují takzvané posuvné dveře na stěnu, které sice strčí do kapsy běžné dveře, ale stále ještě vyžadují pruh prostoru právě podél zdi, na kterou jsou osazené. Oproti tomu stavební pouzdra jako taková umožní jednoduchou věc, a to takovou, že dané dveře zajedou přímo do oblasti futer, tedy do oblasti zdi jako takové. Kromě minimálního prostoru mezi futry tak v žádné z místnosti nezaberou ani o centimetr navíc.

stavební pouzdra

Výhoda č. 2 – Snadné a tiché otevírání

Druhou výhodou, kterou toto řešení nabídne, je velmi pohodlné, tiché a snadné otevírání. Díky tomu je toto řešení ideální třeba i do dětských pokojů i ložnic, kdy se nemusíme obávat, že bychom otevřením dveří kohokoliv spícího kdykoliv vzbudili. Porovnáme-li tuto možnost s běžnými dveřmi, a hlukem, který může vydat zaklapávací zámek, je jasné, že posuvné dveře opět jasně vynikají.

Výhoda č. 3 – Snadná možnost, jak rozdělit větší místnosti

Třetí výhodou této varianty je i to, že díky daným dveřím lze velmi pohodlně rozdělit větší místnosti. Ty mohou být v případě potřeby průchozí, ale v případě potřeby stačí dané dveře zavřít. U velkých prostorů určitě přijdou vhod kvalitní JAP pouzdra, která umožňují osazení i v případě požadovaného dvoukřídlého řešení. To se u zmíněného řešení doslova nabízí, jelikož v případě průchozích místností je daný dveřní prostor mnohem větším než u běžných vchodů do místností.

pouzdra

Výhoda číslo 4 – Bezbariérový přístup

Představíme-li si klasické dveře, velmi často jsou jejich součástí také prahy. A ty mohou hlavně vozíčkářům činit velké problémy. Stejně tak ale mohou být nepříjemné i pro mnoho malých dětí, které o ně dříve nebo později zakopnou.

Toto řešení s ničím takovým samozřejmě nepočítá, a tak je skvělé v případě, kdy potřebujeme zajistit kompletní bezbariérový přístup ve všech místnostech. Samotná technologie totiž spočívá v tom, že je tento typ dveří uchycený pouze ve své horní části, a ta spodní pouze kopíruje podlahu, bez potřeby jakékoliv kolejničky nebo jiného systému, který by blokoval hladký průchod.

Výhoda číslo 5 – Prvky, které usnadní použití

Zatímco u běžných dveří téměř nejsou možnosti inovací, v případě stavebních pouzder a samotných dveří je prostor pro zlepšování stále ještě velký. Příkladem může být třeba pouzdro Eclisse, které je považováno za skutečně dokonalé řešení, a to nejenom pro svou kvalitu, ale hlavně varianty, které samotné použití dveří usnadní. Primárně se může jednat o:

  • Systém samozavírání určený pro jednokřídlé dveře
  • Systém synchronizovaného zavření a otevření pro dvoukřídlé dveře
  • Systém synchronizace po teleskopické řešení dveří
  • Mechanický systém zajišťující pomalé a jemné uzavření

To vše jsou možnosti, které samozřejmě nemusí být za všech okolností nezbytné, ale z hlediska usnadnění použití mohou zcela určitě přijít vhod.

[box type=“info“ ]

Výhoda šestá, tip redakce

A poslední výhodu, jako bonusovou, jsme si nechali na závěr. Ta totiž plně odpovídá na časté dotazy mnohých zákazníků, a to v tom ohledu, do jakých stavebních příček lze pouzdra vlastně usadit. V tomto směru nejsou problémem jak běžné zděné příčky, tak samozřejmě i příčky sádrokartonové, které jsou dnes skvělou možností, jak zcela změnit rozložení jednotlivých místností v bytě.

[/box]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno