Domů / Komerční články / 8 důvodů proč je robotický vysavač Roomba takový populární

8 důvodů proč je robotický vysavač Roomba takový populární

Vysávač, elektrický pomocník, který je v současnosti součástí všech domácnosti, usnadňuje úklid a zejména v interiérech nahradil dobře známé koště. Slovo vysavač známe všichni velmi dobře, ale i přesto se mnozí snaží vysávání vyhnout. Toto zařízení se může pochlubit stoletou historií a celosvětovou oblibou.

Nepatří vysávání mezi vaše oblíbené aktivity? Ničí vás věčné běhání po bytě a vyhledávání drobků? Máme pro vás řešení. Nezoufejte, i když vysáváte neradi, váš byt může být dokonale čištý. Jak na nenáročné vysávání?

Robotický vysavač Roomba

Robotický vysavač Roomba

Různé novinky v podobě technologických zařízení a novinek v oblasti Smart Home zaplavily svět. Inovativní zařízení výrazně usnadňují péči o domácnost. Robotický vysavač není žádnou výjimkou. Tyto vysavače se mohou těšit velké slávě a oblibě v dnešní moderní době, avšak jsou dražší než klasické elektrické vysavače.

Největší výhodou robotických vysavačů je, že jejich neovládáte vy, ale ovládají se samy jediným kliknutím. Máte možnost vybrat z velkého množství druhů, značek i barev. V tomto článku vám představíme robotické vysavače Roomba, jejich funkce a výhody jejich koupě. Podívejte se taky na test, ve kterém najdete nejlepší robotické vysavače.

Nejdříve si představíme sérii robotických vysavačů Roomba. Všechny modely Roomba mají průměr kotouče od 9cm do 34 cm. V přední části zařízení se nachází mechanický nárazník se snímačem a infračerveným senzorem. Na horní části většiny modelů je tlačítko na spuštění.

Celkově můžeme hovořit až o pěti sériích vysavačů:

  • Série s
  • Série i
  • Série 900
  • Série e
  • Série 600

8 důvodů proč je robotický vysavač Roomba takový populární:

1. Sání

Dokonalé sání nečistot z podlahy zajišťuje několik kartáčků, které jsou součástí vysavače. Tyto kartáčky se otáčejí v opačných směrech, aby vysávání bylo efektivnější. Robotické vysavače jsou tedy silnější než klasické.

2. Nenáročné ovládání

Jednoduché ovládání robotických vysavačů Roomba si získalo přízeň zejména u zaneprázdněných lidí a dokonce také u těch nejmenších, kteří jsou fascinováni automatickým vysáváním. Vysavač můžete zapnout také pomocí mobilního telefonu nebo tabletu, je to stejně snadné jako hrát na mobilu book of ra zdarma.

3. Senzory

Není třeba vysavač během vysávání sledovat, protože je vybaven senzory, které dokáží včas upozornit na schod, zvíře nebo jiný objekt. Roomba vysavač nikdy nechodí na stejné místo dvakrát. Součástí každého Roomba vysavače je kamera, která zaznamenává prostory, a tedy vysavač vždy ví, která místa již vyčistil, kde se nachází, a která místa je třeba ještě vyčistit.

4. Inteligentní vyprazdňování

Novinkou je automatické vyprazdňování, což znamená, že s vysáváním se celé týdny nesetkáte. Vysavač je prodáván spolu s automatickou vyprazdňovací stanicí Clean base, která má kapacitu  30 zásobníků vysavače.

5. Napájení

Co se týče napájení, i to se odlišuje od klasických modelů vysavačů. Součástí Roomba robotických vysavačů je odnímatelná NiMH baterie, kterou je třeba pravidelně nabíjet pomocí síťového adaptéru. Novější modely se mohou pochlubit samonabíjecí základnou. Nabíjení na domácí základně trvá přibližně tři hodiny.

6. Všechny povrchy

Robotické vysavače si poradí se všemi typy povrchů včetně koberců a různých druhů podlah. Již zmíněné senzory zabraňují pádem vysavače ze schodišť nebo jiných vyvýšených ploch. Dvě gumové kartáče umožňují vysavači vysávat různé povrchy.

7. Inteligentní mapování

Kvůli inteligentnímu mapování prostorů máte možnost nastavit, které místnosti bude vysavač čistit. Velkou výhodou je, že si můžete zvolit i čas vysávání konkrétní místnosti.

8. Všechny nečistoty

Robotický vysavač Roomba si dokáže poradit nejen se všemi druhy povrchů, ale i všemi druhy nečistot. Zařazení je schopně vysát vše od jemného prachu až po velké nečistoty. Pokud se již dlouhou dobu trápíte se srstí a zvířecími chlupy všude po vaší podlaze, robotický vysavač Roomba je schopen vyčistit povrch od všech chlupů, vlasů, srsti a psích a kočičích alergenů. Tuto funkci ocení zejména lidé, kteří se dělí o svou domácnost se svými domácími mazlíčky.

zdroje:

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.