Čištění okapů – kdy je to ideální?

0
331

Jaro je znamením pro všechny, že je třeba začít pomaličku připravovat nejen sebe a zahradu, ale také okolí a dům na léto a podzim. Po zimě bude třeba drobných a malých úprav a oprav. Zkontrolujete většinou dům, zahradu, zda někde něco nechybí, nezatéká vám do interiéru, všechny odpady a trubky jsou v pořádku. A co takové okapy? Na ty spousta lidí bohužel stále zapomíná.

Okapy jako pomocníci pro dům

Zajišťují hladký odtok dešťové vody, což v mnohém pomůže. Proto je nutno je pravidelně čistit a udržovat je bez listí a ostatních nečistot. Pokud máte v okolí okapů stromy, pak je nutno jej pravidelně čistit. Díky tomu prodloužíte životnost okapu, ale také obložení domu. Při pravidelné údržbě se v okapech neudržuje vlhkost, nehrozí proto korodování nebo plísně v okapech, které byste museli řešit.

Pozor na bezpečnost

A tím je myšlena vaše bezpečnost, kterou nesmíte při čištění okapů podceňovat. U některých domů a staveb vůbec jsou umístěny na dost nešikovných místech, ke kterým bude těžší se dostat. Jsou-li okapy v opravdu nebezpečných místech, kam se dostanete velmi těžko nebo hrozí nebezpečí pádu, pak je určitě dobré si na čištění najmout profesionální firmu. Ta je v tomto oboru zběhlá a velmi dobře vědí, co použít a jak se k těmto místům dostat. Když se však k místům čištění bez problémů dostanete a nevadí vám menší výšky, pak se do čištění můžete pustit dokonce i vy sami. Chce to však i v této chvíli myslet na vlastní bezpečnost a nepřeceňovat své síly.

Jak často kontrolovat okapy?

Kdy vlastně poznáte, že jsou okapy ucpané a je nutno je vyčistit? Kontrolovat okapy je dobré průběžně, ve chvíli, kdy budou ucpány „až na doraz“ pak je čištění o něco složitější. Taková míra ucpání však neprospívá okapům a dokonce ani vašemu domu. Univerzální rada pro čištění okapů je každé tři měsíce!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno