Cítit se jako doma – co můžete pro harmonický domov udělat? 1

0
196

Pořídíte si byt nebo dům, vybavíte si jej a máte své jisté. Jenže ne vždycky je dům domovem. Domov, to je místo, kde se budete cítit dobře, kam se budete rádi vracet, kde ucítíte teplo domova, pohodu. Stres v práci? Špatný den? V tu dobu víc než jindy budete spokojeni, když se budete moci schovat do svého domova. Takový domov je však nutno vytvořit.

Váš prostor a místo

Každý potřebuje mít své místo, kde může být sám sebou, v klidu přemýšlet či si jen tak odpočívat a nic nedělat. Někdo může mít takové místo venku, někde v přírodě, ale je dobré si takový prostor vytvořit i doma. Nemusíte využívat luxusní nábytek nebo další věci. Stačí myslet na pár věcí.

Neprotěžujte pokoje

Občas lidé mají tendenci vydekorovat jeden pokoj, který bude ten hlavní. Zbytek jako například koupelna, komora, spíž nebo kuchyň, to moc neřešíte. Někdy nemusíte dané prostory dokončit, někdy tam jen skladujete nepotřebné věci. I tyto pokoje však mohou mít vliv na vaší energii. Pokud víte, že doma máte místnost, kde je nepořádek, nemusíte se doma cítit dobře.

Nepořádek nebo chaos

Nepořádek může někoho velmi rozčilovat, protože zakopáváte o oblečení, krabice a podobně. Nemusí však jít o nepořádek v pravém slova smyslu, ale také o chaos. Nic není na svém místě, nic nemá své místo a vy běháte po bytě a nemůžete nic najít. Pořádný úklid a nalezení místa každé jedné věci se to vyřeší a hned se domů budete těšit.

Výběry barev

Barvy mají obrovskou moc, ač si to lidé nechtějí úplně připustit. Mají vliv na emoce, na psychiku i na fyzičku. Barvy mohou působit na chuť k jídlu, na tělesnou teplotu, na nálady, množství energie v těle a podobně. Teplé barvy přidají na interiéru příjemné atmosféře, na teplu domova.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno