Bydlení,  Tipy & praktické informace

Cítit se jako doma – co můžete pro harmonický domov udělat? 2

Pořídíte si byt nebo dům, vybavíte si jej a máte své jisté. Jenže ne vždycky je dům domovem. Domov, to je místo, kde se budete cítit dobře, kam se budete rádi vracet, kde ucítíte teplo domova, pohodu. Stres v práci? Špatný den? V tu dobu víc než jindy budete spokojeni, když se budete moci schovat do svého domova. Takový domov je však nutno vytvořit.

Váš prostor a místo

Každý potřebuje mít své místo, kde může být sám sebou, v klidu přemýšlet či si jen tak odpočívat a nic nedělat. Někdo může mít takové místo venku, někde v přírodě, ale je dobré si takový prostor vytvořit i doma. Nemusíte využívat luxusní nábytek nebo další věci. Stačí myslet na pár věcí.

Odstraňte minulost

V průběhu života a během života v jednom domě se nashromáždí řada vzpomínek. Nejedná se bohužel jen o ty dobré, ale také o ty špatné vzpomínky a věci, které se odehrály. Není proto divu, že těm, komu někdo umřel, připomíná v bytě či domě každá maličkost toho, koho ztratili, ale také jiné nepříjemné věci. Vracíte se tímto do minulosti a nežijete přítomností. Udělejte velkou reorganizaci, začněte od začátku a minulost nechte za sebou.

Přírodní prvky v domácnosti

Příroda je pro mnoho lidí nevyčerpatelným zdrojem energie. V dnešní době se k té přírodě někdy nemůžete tak jednoduše dopracovat, proto si přírodní prvky můžete přidat do svého domova. Ať už jsou to čerstvé květiny, fontánka v domě nebo klidně i kus dřeva v interiéru.

Pokojové rostliny jsou ideální

Rostliny jsou velmi důležité, pomáhají nejen čistit vzduch a okysličovat jej. Kromě toho květiny v interiéru vypadají hezky, je to kus přírody ve vašem interiéru a v mnoha ohledech navozují pocit klidu, pohody a úlevy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.