Coleslaw jako z KFC

0
442

Zelný salát coleslaw patří k největším pochoutkám, které si můžete objednat v populárním fast-foodovém řetězci KFC. Pro ty z vás, kteří americkému fast-foodu příliš neholdují, jsme připravili recept – teď na podzim, kdy je zapotřebí zvýšit příjem vitamínů, se bude hodit. Příprava je snadná, nicméně originální coleslaw přeci jen vyjde na pár korun a není moc důvodů, proč se se salátem „pižlat“ doma. Ale když zrovna nemáte cestu za Kolonelem, proč ne… Navíc si do salátu můžete přidat i vlastní ingredience, pěkně dle chuti.

shutterstock_272435216

Příprava není žádná věda – v podstatě jde o nakrouhané zelí, trochu cibule a mrkve, koření, majonézu a smetanu. Na internetu koluje nespočet variant, které se svým složením více či méně liší. Níže najdete ingredience na základní variantu, která je jako stvořená k dalším experimentům:

  • menší hlávka bílého zelí
  • malá cibulka
  • dvě mrkve
  • dvě lžíce cukru
  • citronová šťáva a ocet
  • sůl a drcený pepř

Postup přípravy je následující:

Po očištění hlávky zelí se chopte většího nože a nakrouhejte ji. Ve větší míst přidejte cibulku a a mrkve – obojí nastrouhané na drobno. Poté přidejte dvě lžíce cukru, sůl a pepř. Dle chuti okyselte (můžete použít např. dvě lžíce vinného octa a lžíci šťávy z limetky) a všechny ingredience důkladně promíchejte.

A co dál? Můžete coleslaw strčit do ledničky a počkat, až se vychladí, anebo začít experimentovat – například přidat majonézu a smetanu.

Coleslaw je chutný, zdravý a extrémně levný. Vždyť 1 kg vyjde na cca 20 Kč a oproti listovým salátům jej můžete udělat do zásoby, aniž by zvadl. Po vychlazení je naopak ještě lepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno