Bydlení

Do elegantního bydlení patří také nástěnné hodiny

Co rozhodně v žádné domácnosti nechybí? Jsou to hodiny, protože bez přesného času se v dnešní době málokdo obejde. Neustále je třeba stíhat spoustu věcí – jít na autobus, skončit včas v práci, vyzvednout děti ze školy, nakoupit, večer se podívat na oblíbený seriál. To je jen namátkou pár činností, pro které potřebujete vědět, kolik je hodin. Kromě náramkových hodinek existují i nástěnné, jež jsou hezkým doplňkem interiéru. Jaké hodiny vybrat třeba do kuchyně nebo jídelny?

Kuchyň je centrem domácnosti

O kuchyni lze směle říct, že srdcem domácnosti. Schází se v ní její členové ke společnému jídlu i jen obyčejnému rozhovoru. V kuchyni bývá příjemné prostředí už proto, že se v ní připravuje jídlo. A to je téma, které zajímá každého. Pro toho, kdo se v ní pohybuje, je také důležité vědět, jaký je přesný čas. A proto jsou nedílnou součástí vybavení i hodiny do kuchyně.

Pro jaký design hodin se rozhodnout

Většina lidí nejspíš vybere nástěnné, které nikde nepřekáží, jsou viditelné z dálky a stále na očích. Volbu jejich designu je vhodné přizpůsobit kuchyňskému nábytku a celkovému stylu. Jiné hodiny se budou hodit do moderní kuchyně a jiné do kuchyně ve stylu Provence.

V hodinářství, ať už v kamenných prodejnách nebo internetových obchodech, jsou k dispozici hodiny v různém stylu a materiálu. Není problém koupit hodiny s prvky kovu a skla. Stále oblíbené jsou dřevěné hodiny, oblibu získaly i hodiny z plastu, které patří k levnějším variantám.

Co takhle pořídit kukačkové hodiny

V rustikálně laděné kuchyni se budou pěkně vyjímat kukačky hodiny. Jejich historie se začala psát už někdy v 17. století, ale více se rozšířily až ve století devatenáctém z německého Schwarzwaldu. Nejstarší výrobky byly zdobeny motivy ptáků a mysliveckými vzory.

Původně měly dřevěná ozubená kola, později nahrazena kovovými. Moderní kukačkové hodiny se vyrábějí i z plastu, bývají bez kyvadla a mívají elektronický strojek. To je sice již odklon od původních hodin, ale doba pokročila i v tomto směru. V bazarech lze však sehnat původní starožitné kukačkové hodiny, které ještě stále mohou fungovat.

Zdroj obrázku: kenkuza / Shutterstock.com

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do elegantního bydlení patří také nástěnné hodiny