Dřevěný nábytek – jak jej znovu oživit?

0
287

Zahradní nábytek mají na své zahradě všichni, kteří zde rádi tráví svůj čas. Vybíráte materiál podle toho, který se vám líbí, který máte rádi a který je také funkční. Sáhli jste po dřevěném zahradním nábytku? Jistě jste neudělali chybu! Je moderní, krásný a také kvalitní. Nicméně je třeba se o něj starat, jinak vám může zašednout a vypadá často omšele. Pečujte o něm a vraťte mu jeho lesk a novotu!

Zahrada jako ze škatulky

Příjemné letní posezení vám zajistí pergola, altánek a správné zahradní posezení. Můžete si udělat jednoduchou grilovačku, posezení u kávy nebo můžete na zahradě dokonce i obědvat a večeřet. Čerstvý vzduch vám udělá jistě dobře. Máte-li zahradu a rádi na ní trávíte svůj čas, pak zvolte správný zahradní nábytek a posezení si užijte. Pokud zvolíte správné dřevo, uděláte jistě dobře. Do tohoto nábytku se vyplatí investovat, protože prodloužíte jeho životnost. Aby dřevěný zahradní nábytek vydržel co možné nejdéle a neztratil svůj lesk a moderní vzhled, musíte se o něj pečlivě starat. Jak?

Péče o dřevěný nábytek

Vsaďte na speciální prostředky, které jsou určeny k údržbě všech druhů dřeva. Sáhněte po něm v hobby marketech, je ideální pro vyčištění a regeneraci zahradního nábytku. Povrch se rozjasní a nábytek získá přirozenou barvu a vzhled. Aplikujete jej jednoduše s pomocí štětce na dřevěný povrch. Necháte jej chvíli účinkovat a poté opláchnete.

Nestarali jste se o dřevěný nábytek několik let? Pak bude potřeba radikální metoda. Budete muset celý povrch zbrousit a to tak, aby se vrchní zašedlá vrstva odstranila. Můžete sáhnout po brusce nebo brusném papíru. Použijte jemný smirkový papír. Poté napusťte olejem, který jej chrání před UV zářením, povětrnostními vlivy nebo nasáknutím vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno