Jak na efektivní údržbu vašeho trávníku?

0
224

[dropcap]S[/dropcap]oučástí mnohých rodinných domů jsou často i zahrady. Stejně tak má ale řada z nás zahradu v různých koloniích v zelenějších částech města. Samozřejmě se zahradou nesouvisí jenom možnost odpočinku a relaxace, protože s ní souvisejí také povinnosti spojené s údržbou. A mezi ty hlavní dnes patří především sekání trávy. I tuto činnost si však můžete zefektivnit a zjednodušit. Pokud vás zajímá jak, potom čtěte dále.

roboticka-sekacka-romobow-screen

 

Na jaro s novou sekačkou

Vše se totiž odvíjí od použité sekačky. Zapomeňte však na klasické modely, které jsou stále ještě odkázány na vaše vedení. Pokud si totiž chcete ušetřit čas i námahu, zvolte robotické sekačky. Ty se totiž stávají obrovským hitem posledních let, a to na zahradách jakýchkoliv velikostí. A to samozřejmě díky tomu, že trávník je sekán v podstatě automaticky, bez nutnosti vašeho přičinění, nebo bez nutnosti jakékoliv vaší asistence.

Jak taková sekačka funguje?

Pokud o tomto sortimentu slyšíte vůbec poprvé, určitě je třeba, abyste se s ním seznámili trochu blíže. V tomto směru je robotická sekačka plně automatickým strojem, který vaši zahradu poseká bez nutnosti jakýchkoliv vašich zásahů. Sama se totiž pohybuje po daném vymezeném terénu, a to tak, aby byl posekán každý centimetr trávníku, a to rovnoměrně, bez jakýchkoliv zapomenutých míst.

Řada modelů samozřejmě umožňuje i automatické naprogramování, díky kterému lze volit třeba interval sekání, ale stejně tak i konkrétní výšku, v jaké má být tráva posekána. Špičkové typy ale nabídnou třeba i řadu modulů, které hlásí případnou poruchu, nebo cokoliv nestandardního. Vše poté doplňují vlastnosti jako je vysoká kapacita baterií, díky čemuž lze posekat i plochy přes několik set metrů čtverečných.

Podle čeho vybírat tu pravou?

Jestliže i vy toužíte po tom, usnadnit si údržbu vašeho trávníku a do nové sezony vstoupit i s moderním modelem sekačky, je rozhodně dobré vědět, podle čeho ji samozřejmě také vybírat. V tomto směru je třeba postupovat podle několika parametrů, kterými jsou:

  • Velikost travnaté plochy
  • Náročnost a sklon terénu
  • Požadovaný výkon či záběr sekačky
  • Nadstandardní funkce

To hlavní, co je tedy třeba zohlednit, to je velikost travnaté plochy. Podle toho se odvíjí především kapacita samotné baterie, aby vybraný model zvládl plochu v rámci jednoho sečení perfektně upravit. Aby samozřejmě nedošlo k žádným nestandardním problémům, je třeba zohlednit i náročnost terénu. Pro rovné zahrady s pevným podložím nejsou problémem ani základní modely. Pokud se však vyskytují nerovnosti, nebo má zahrada zvýšený sklon, je třeba investovat do variant, které toto zvládnou.

Důležitým kritériem výběru je ale i požadovaný výkon, nebo záběr konkrétního modelu. Zde postupujeme podobně, jako v případě výběru klasické sekačky. Čím vyšší záběr a výkon, tím je plocha samozřejmě posekána rychleji. Zajímavými možnostmi jsou ale i integrované funkce, jako může být zabudovaný kompas pro lepší orientaci, ale stejně tak i moduly umožňující nastavení sekačky prostřednictvím bluetooth. Stejně tak lze využívat informačních SMS zpráv v případě, kdy sekačka uvízne, nebo dojde k jiné nestandardní poruše.

[box type=“info“ ]

Jak sekačka pracuje?

Na závěr už jenom stačí dodat informace o tom, jak vlastně robotická sekačka pracuje. Nejlepší srovnání je se sortimentem, kterým jsou robotické vysavače. Ty v nastavený čas vyrazí a uklidí náš byt od nečistot, které se nacházejí na podlaze. Po dokončení práce se opět vrátí na své stanoviště, do dobíjecí stanice, kde jsou připraveny do dalšího automatického spuštění. A sekačka v tomto směru pracuje úplně stejně, pouze místo úklidu seká váš trávník, který je tak po celou zahradní sezonu, tedy od jara do podzimu vždy naprosto dokonalý. A to bez toho, abyste jeho sekáním trávili dlouhé hodiny.

[/box]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno