Bydlení

Jak snadno modernizovat interiér a dosáhnout skvělého výsledku?

Máte pocit, že vaše domácnost poslední dobou působí zašlým dojmem? Nemusíte hned plánovat kompletní rekonstrukci za statisíce. Stačí několik chytrých kroků a celý interiér prokoukne. Na co se zaměřit?

Podívejte se na svou domácnost nezaujatýma očima

Budete-li interiér vylepšovat svépomocí, musíte se v první řadě pokusit o nezaujatý pohled na svou vlastní domácnost. Sami jistě víte, že při návštěvách u příbuzných a přátel nedostatky vidíte mnohem snáze než u sebe doma. U věcí, které vidíme denně doma, již tuto schopnost ztrácíme. Stejně tak je nutné objektivně posoudit zamýšlená vylepšení. Chcete si například pořídit v současné době trendy industriální lustr? Pak je potřeba současně promyslet, jaké další prvky budete muset vyměnit, aby výsledek působil pozitivním dojmem a neprohloubila se designová roztříštěnost interiéru.

Pokud se na svou vlastní domácnost objektivně dívat nedokážete, přizvěte na pomoc příbuzné a přátele a požádejte je o upřímnou zpětnou vazbu. Skutečně objektivní a nezaujatý názor vám poskytne také bytový designér.

Opravte konstrukční nedostatky

Pokud váš interiér už dlouhé roky neprošel žádnými konstrukčními úpravami, pravděpodobně je značně opotřebený. Jednotlivé místnosti pravděpodobně zaslouží vymalovat. Opravte i odlupující se omítku, praskliny a jiné nedostatky.

Jde o věci, které nyní nevnímáte, ale po úpravě budete nadšení z toho, jak dobře najednou celý interiér vypadá. Pomoci mohou i výměny obkladů nebo podlahové krytiny. Vyměňte je za nadčasové kousky, které vám mohou bez problémů sloužit další desítky let.

Vyměňte dosluhující spotřebiče a starý nábytek

Nejen z pohledu designu může dávat smysl výměna spotřebičů. Stará zažloutlá lednice nejenže nepůsobí moc stylově, pravděpodobně má i vysokou spotřebu energie.

Investice do nové ledničky se vám tak za několik let vrátí v podobě nižších účtů za elektřinu. To může platit i o mnoha dalších spotřebičích jako je pračka, myčka nádobí nebo sporák a trouba.

Kouzlo tkví v detailech

Doslova zázraky lze udělat výměnou doplňků. Mluvíme například o interiérovém kování, jako jsou garnýže, kliky a madla. V současné době je například velice populární černý kov. Pokud své stříbrně lesklé či matné kování v interiéru vyměníte kompletně za černý mat, budete divit, jak celý interiér sjednotíte a dodáte mu svěží vzhled dle posledních trendů. Nezapomeňte ani na vodovodní baterie a další detaily.

Interiéru může pomoci i výměna obrazů, nová květina nebo třeba výměna potahů na sedačce či dekoračních polštářcích.

Zdroj obrázku:  jafara / Shutterstock.com

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak snadno modernizovat interiér a dosáhnout skvělého výsledku?