Domů / Komerční články / Jak udržet zahradní jezírko v dobré kondici? Pomůže vám vhodná chemie

Jak udržet zahradní jezírko v dobré kondici? Pomůže vám vhodná chemie

Zahradní jezírko je rozhodně zajímavý způsob, kterým můžeme zpestřit naši zahradu. Problémem však je, že v takovém jezírku je stojatá voda. Čím je venku tepleji, tím je větší tendence k tomu, že se nám v takovém jezírku vytváří nadměrné množství řasy. Proti tomuto nevzhlednému prevítovi však lze účinně bojovat. Pojďme se nyní podívat, jak s řasou můžete zatočit.

Zahradní jezírko

Zahradní jezírko

Nejčastější problém zahradních jezírek

Problém s řasami je opravdu tím nejčastějším, který musíte s ohledem na zahradní jezírko řešit. Řasa je přirozenou součástí vodního ekosystému, ale jakmile dojde k jejich přemnožení, může se snadno stát nebezpečnou. Pokud máte v jezírku ryby, tak jim může nadměrné množství řasy ublížit, protože dochází k výkyvům pH a obsahu kyslíku.

Největší potíž s vláknitou řasu je v tom, že ji neodstraníte běžnou cestou. Někde se sice dočtete, že mohou pomoci některé vodní rostliny nebo zlepšení filtrace, ale ani jedno nevede ke kýženému výsledku. Je potřeba použít přípravky na vláknité řasy. Mezi jejich základní vlastnosti, pokud jde o čištění jezírka, patří odstraňovaní:

  • Vláknitých řas
  • Spadaného listí
  • Hrubých nečistot a usazenin na dně

Tyto přípravky si tak poradí s vícero druhy nečistot. Jedná se sice o chemické přípravky, ale ty v konečném důsledku přispějí k biologické rovnováze v jezírku. Jinými způsoby bohužel nejde účinně proti řasám v jezírku bojovat, protože se jedná o otevřený ekosystém, kde neovlivníte působení přirozených procesů, jako je sluneční svit nebo teplota vody.

Další využití chemie

Chemie do jezírek však nemusí sloužit pouze k odstraňování řasy. Je zde celá řada dalších aplikací, kde může pomoci. Chemie do zahradních jezírek udržuje rovnováhu ve vašem biotopu třeba pomocí přípravků na optimální hodnotu pH, zbaví vás zelené nebo zakalené vody. Může pomoci snížit obsah fosfátů ve vodě. Můžete koupit dokonce bakterie, které podněcují biologickou filtraci.

Zdroj obrázku:
Ron Zmiri / Shutterstock.com

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*