Jak uvázat uzel na kravatě

0
146

[dropcap]K[/dropcap]ravata je nezbytným doplňkem úspěšného muže a velice oblíbeným dárkem všech manželek a přítelkyň, ale i kolegů a kolegyň. I muž si občas udělá radost a zajde si koupit nějakou kvalitní kravatu úplně sám. Vybrat si z nepřeberného množství vzorů, barev i různých délek a šíří, není jednoduché. Ať už si koupíte či dostanete sebekrásnější kravatu, je vám vlastně k ničemu, když najednou zjistíte, že neovládáte to podstatné, dokonalý uzel. Je několik typů uvázání kravatového uzle, my si pro začátek ukážeme dva.

shutterstock_96967121

Jak uvázat Windsorský uzel

Windsorský uzel je doporučováno vázat na různé prezentace a pracovní pohovory. Stoupněte si před zrcadlo a začněte širším koncem kravaty. Širší konec kravaty by měl být přibližně o 30 cm delší, než užší konec kravaty.Překřižte širší konec kravaty přes užší konec kravaty. Protáhněte širší konec kravaty skrz oko mezi kravatou a límečkem košile. Širší konec kravaty dejte zpátky na levou stranu. Protáhněte širší konec kravaty pod úžším koncem kravaty na pravou stranu, poté zpět skrz oko mezi límečkem košile a kravatou na pravou stranu. Rub kravaty by měl být směrem od vašeho těla. Přetáhněte širší konec kravaty přes úžší konec kravaty z pravé strany na levou stranu. Nyní protáhněte široký konec kravaty skrz oko mezi kravatou a límečkem košile. Protáhněte širší konec kravaty dolů skrz přední část kravatového uzlu. Nakonec oběma rukama opatrně utahujte uzel kravaty směrem k límečku košile. A máte hotovo, právě jste si uvázali svůj první uzel na kravatě.

Jak uvázat Prattský uzel

Protože jste šikovní, ukážeme si ještě jeden uzel, který se hodí ke kterékoliv košili. Začněte s kravatou „naruby“, tzn. že budeme mít široký konec kravaty vpravo, ten by měl být zhruba o 30 cm delší, než úzký konec kravaty, který máme vlevo. Překřižte široký konec kravaty pod úzkým koncem kravaty. Provlečte široký konec kravaty skrz oko mezi límcem a kravatou zpět na stejnou stranu. Vzniklou smyčku utáhněte. Poté přetáhněte široký konec přes úzký konec na pravou stranu. Protáhněte široký konec kravaty nahoru skrz oko mezi kravatou a límcem. Nakonec protáhněte široký konec kravaty skrz oko mezi límcem a kravatou dolů a opatrně utáhněte.

Gratulujeme, uvázali jste Prattský uzel! Pokud se vám to hned napoprvé nepovedlo, nezoufejte a zkoušejte to, žádný učený z nebe nespadl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno