Domů / Tipy & praktické informace / Jak vyčistit mince

Jak vyčistit mince

Nemusíme být nutně vášnivým sběratelem, ale na druhou stranu každý z nás má doma určitě i několik mincí, u kterých mu závisí na jejich vzhledu. Toho lze dosáhnout hned několika různými způsoby. Nutno říci, že ty souvisejí také s tím, z jakého materiálu se dané mince skládají. Pokud ale vezmeme v potaz ty běžné, které nosíme v peněžence, zde je postup mnohem jednodušší, než si myslíte.
mince

Máte Coca – Colu? Pomůže vám

Poměrně jednoduchým postupem je to, pokud potřebné mince vhodíme do běžné Coca – Coly. Ta díky svému složení, především několika kyselin dokáže to, že špína z dané mince definitivně zmizí, a ta bude vypadat jako nová. Ideální je nechat je v daném roztoku okolo 30 minut, následně je vyjmout, opláchnout tekoucí vodou, a samozřejmě osušit a vyleštit. Rozhodně to ale není jediná možná cesta, jak umožnit vyčištění. Opět ale bude třeba připravit nálev s patřičnou kyselostí.

Pomůže ocet a kyselina citronová

Zajímavou kombinací může být i ocet s kyselinou citronovou. I tímto způsobem lze připravit roztok, do kterého se dané mince pouze ponoří, a již můžeme sledovat dané dílo. Doporučuje se do daného roztoku přidat také trochu soli, která tak celý proces ještě urychlí. Díky tomu tak můžeme mít dokonalé mince za pár chvil, a to za pomoci běžně dostupných látek, které v naší domácnosti máme.

Mohou pomoci i specializované čističe

Kromě těchto běžně dostupných možností jsou na našem trhu i speciální čističe, nejčastěji poté na stříbro. I ty díky svému složení dokážou vyčistit nejenom tento drahý kov, ale také běžné mince, které vyčistit potřebujeme. Ať už tedy daný postup chceme absolvovat jakýmkoliv způsobem, ve všech případech rozhodně docílíme požadovaného výsledku, a to takového, že budou všechny mince, které začneme čistit, naprosto dokonalé, jako nové. A to bez nutnosti žádných složitých postupů.

Máte další osvědčené tipy na čištění zašlých mincí? Podělte se v komentářích pod článkem. 

O Mytho

2 komentáře

  1. K těm specializovaným prostředkům..já mám doma přípravek od HG. A máte pravdu…s takovýmto čističem jako nové.

    • dobrý vecer mam stare mince zezelenene i od hliny cim se to da vycistit a v jakem obchode to koupim dekuji za odpoved Marek

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*