Domů / Interiér / Jak vyčistit žaluzie?

Jak vyčistit žaluzie?

Okna bez žaluzií dnes už najdeme jenom málokde. Tento praktický pomocník, který nás dokáže uchránit třeba před teplem, ale hlavně před přímým sluncem, může mít ale jeden problém, a to složitější čištění. Pojďme se tedy podívat na to, jak především prach z žaluzií odstranit. Ideální cestou je mokrý hadřík. Tím stačí otírat jednotlivé lamely. Je to účinná, ale poměrně zdlouhavá možnost. Mnohem rychlejší je tedy všechny lamela sklopit, a otřít je zároveň. I to je však třeba dělat velmi pomalu, jelikož na překrytých částech může prach zůstat.

žaluzie

Pomožte si vysavačem, nebo sprchou

O něco účinnější metody mohou být ty, kdy použijete třeba vysavač. Dnes už nejsou žádnou novinkou specielní trubice a nástavce, které se i k čištění žaluzií perfektně hodí. Mějte však na paměti důležitou věc, a to je výkon, který by neměl být příliš velký, aby vysavač žaluzie nepoškodil. Podobně jednoduše můžete žaluzie od prachu a nečistot umýt v případě, že máte možnost jejich sundání. V tomto případě stačí jejich namočení do vany, a důkladného omytí pod tekoucí vodou, tedy pod sprchou. Ideální je danou lázeň smíchat alespoň s mýdlem, nebo jinými běžnými čističi pro domácnost.

Speciální rukavice, nebo násady

Zmíněné možnosti nejsou jediné, jak lze žaluzie poměrně často vyčistit. Zatímco na začátku jsme zmínili poměrně praktickou práci s hadříkem, lze si tuto činnost usnadnit, a to speciálními konstrukcemi, které se právě na čištění žaluzií prodávají. Jedná se o kombinaci plastu a hadříků, a tak účinně odstraníte prach a nečistoty jak z horní, tak samozřejmě i ze spodní části dané lamely, a to velmi rychle. Podobně lze ale postupovat i v případě speciálních návleků ve formě rukavic, které mají podobný efekt. I zde je kladen důraz hlavně na celkovou jednoduchost, a hlavně dobrý výsledek. Ať už využijete jakoukoliv možnost, je třeba nezapomínat na kvalitní čisticí prostředky.

O Mytho

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*