Jaké doplňky si můžete ušít k šatům?

0
291

Máte krásné šaty, ale přáli byste si je oživit vhodnými doplňky? Přinášíme nápady na doplňky k šatům. Co si ušijete vy?

Vlastní pompadurka z dekorační látky

K nádherným šatům se hodí vkusná a elegantní kabelka. Máte-li společenské či večerní šaty, ušijte si k nim drobnou kabelku, takzvanou pompadurku. Odkud se bere název? Tušíte správně, je pojmenovaná na počest markýzy de Pompadour – vlivné přítelkyně krále Ludvíka XV. Ke zhotovení budete potřebovat dekorační látky, flitry, korálky nebo mašle na zdobení. Dekorační látky neboli kanvas jsou nejvhodnější variantou pro tento typ kabelky – jsou to tlustší bavlněné tkaniny s vyšší gramáží a plátnové vazbě. 

Brož nebo spona do vlasů s flitry

K šatům si ve stejném stylu jako kabelku můžete opatřit i vkusnou brož, mašli nebo zdobnou sponu do vlasů. Ideální je použít poutavé flitry, které ozvláštní celek a upoutají pozornost. Najděte si například video návod na Youtube a postupujte krok po kroku, až docílíte vaší vysněné podoby ozdoby. Flitry mají široké využití, mimo jiné jimi můžete ozdobit i samotnou kabelku, našít z nich poutavou aplikaci na peněženku, čepici nebo čelenku. Fantazii se meze nekladou. Vyjádřete svou osobitost pomocí elegantních doplňků!

Náramek

Ještě vám chybí náramek, který můžete sladit s kabelkou nebo ostatními doplňky. Náramek můžete vytvořit ze stejné dekorační látky jako kabelku, ozdobit jej můžete flitry použitými na dalších doplňcích. Je jen na vás, jak široký proužek si vytvoříte. Můžete pruh látky přeložit a sešít, vytvoříte tak efekt motýlka. Zvláště například k party šatům se takový doplněk bude skvěle hodit! Jaký styl doplňků si vyberete vy?

Jak si ozvláštníte vaše šaty vy? Pustíte se do výroby kabelky, nebo si zkusíte svým umem obstarat všechny zmíněné ozdoby? Přejeme vám příjemné chvíle strávené šitím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno