Jaké největší finanční výdaje nás čekají během jara?

0
206
Rekonstrukce
Rekonstrukce

Jaro se konečně probouzí ze spánku. Pro mnohé je to radostné období. Slunce, zpev ptáků, procházky v přírodě, práce na zahradě a mnoho dalšího. Nicméně existují lidé, kterým právě jaro kreslí na čele vrásky. Proč je tomu tak?

Rekonstrukce
Rekonstrukce

Mnoho rodin se sotva vzpamatovalo z Vánoc a je tady jaro a s ním i nutné výdaje. Patří sem jarní prázdniny/dovolená, dále pak výdaje za údržbu automobilu, jehož kvality prověřila zima, která nebyla letos zrovna přívětivá, různé výdaje za teplo, plyn, vodu (každoroční vyúčtování) a dlouhá zima = vyšší výdaje. To však zdaleka není vše.

Zednické práce

Zima dává zabrat nejen lidem, ale i nemovitostem. Tudíž právě v tomto období se odhalí škody napáchané paní zimou. Zednické práce v Praze ví o tom své. Jaro je časem, kdy se musí nejen napravit poškozené části domu, ale mnohdy vyměnit za nové.

Údržba domu

Ať už vlastníte dům nebo chatu, po zimě je nutné zkontrolovat celkový stav nemovitosti. Rekonstrukce koupelen není mnohdy chtěnou, ale nutnou záležitostí. Zvlášť u starších domů či bytů dochází během zimy k nenávratným škodám. S tím jsou samozřejmě spojené i nutné výdaje.

Péče o zahradu

K dalším nutným jarním položkám patří péče o zahradu včetně oplocení. Rekonstrukce bytového jádra je mnohdy ve srovnání s opravou spadlé zídky hračka. Mít pěknou zahradu je fajn, ale málokdo si už uvědomí, kolik peněz spolyká právě na jaře. V době oprav napáchaných škod paní zimou. Dále sem patří nákup sazenic, rostlin, zahradního vybavení, postřiků, dekorací, opravy altánku, zídky či plotu. To vše stojí nemalé peníze.

Velikonoce

Zapomenout nesmíme ani na tak krásný svátek, jako jsou Velikonoce. Každý to chce mít v tomto období doma pěkné. Tudíž tak, jako se o Vánocích utrácí za třpytivé dekorace, nyní to jsou dekorace s nádechem jara – zajíčci, beránci, vajíčka, kytky, věnečky a hlavně výslužka pro koledníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno