Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení

Jaké styly je vhodné kombinovat s francouzským venkovem?

Francouzský venkovský styl je nadčasová estetika, která může zahrnovat rafinovanou jednoduchost rustikálního statku nebo sofistikovaný luxus venkovského zámku. Liší se podle regionu od Provence, Normandie až po Bretaň. Někde se vyskytují statky, jinde domky včetně umístění u pobřeží, ale všechny mají své charakteristické rysy.

Všechny regiony francouzského venkova sdílejí kulturní oddanost, umění žít a zdokonalovat domácí sféru s cílem přinést krásu do každodenního života.

Ve Francii je součástí života se staletou historií učení se elegantně začlenit minulost a současnost do nadčasového stylu, který ctí tradice a zároveň se neustále přizpůsobuje současným potřebám a životnímu stylu.

Běžná elegance francouzského venkovského obývacího pokoje ctí tradici a neustále se vyvíjí. V praxi to znamená kromě doplnění rustikálních doplňků také variabilní povrchové úpravy. V interiéru se vyskytuje spoustu pohodlně čalouněných pohovek, paletu svěžích barev a mix stylů.

Jaké další prvky se tu objevují?

  • krb
  • francouzská křesla čalouněná jednoduchou bílou látkou
  • vintage příborník s bílou patinou
  • zrcadla
  • obrazy se zlacenými rámy
  • stropní trámy z tmavého dřeva
  • vintage lustr

Ústředním bodem místnosti by mohl být krásný historický krb z šedého kamene, nikoliv TV s velkou obrazovkou, ale na odiv vystupují detaily klenutých okenních rámů. Když je natřete jemně šedou barvou, budou odrážet světlo z krbu a přitahovat pozornost krásného tvaru oken.

Stěny, stropy a podlahy z tvrdého dřeva ve světlých neutrálních odstínech vytvářejí soudržný vzhled a pohodlný moderní pocit. Lustr ukotvuje obytný prostor a dodává vintage tón.

Míchání stylů

Neutrální paleta světlých jemných bílých, krémových, opálených a hnědých odstínů tón v tónu udržují místnost soudržnou a přitažlivou.

Campagne chic nebo chic country style

Tlumenou paletu šedé, béžové a hnědé doplňte pohodlným moderním čalouněným nábytkem s klasickými liniemi z přírodních látek, jako je len a bavlna. Eleganci vintage stylu doplňují svícny a jednoduchý koberec pokrývají tradiční terakotové podlahové dlaždice v šestiúhelníkovém tvaru, který Francouzi nazývají tomettes.

Zámecký styl

Francouzský venkovský styl může také znamenat druh sofistikovaného stylu, který najdete v zámeckém obývacím pokoji s historickými kostmi, dobovým krbem a nádhernými okny od podlahy až ke stropu. Světlé kamenné podlahy doplňují naducané moderní pohovky čalouněné jednoduchým neutrálním lnem a těžkými závěsy od podlahy ke stropu ze světlé látky.

Moderní konferenční stolek a dílo barevného současného umění nad krbovou římsou udržuje v místnosti pocit bydlení. Není smyslem evokovat divadelní scénu. Pokud pracujete s místností, která má menší architektonický záměr, přidejte do svého prostoru nějaké historické rámy na obrazy nebo zrcadlo či starožitné lampy, abyste sem vdechli kus historie.

Moderní rustikální

Chcete-li vytvořit moderní rustikální atmosféru ve francouzském venkovském stylu začněte dramatickou linií stropu a impozantními dřevěnými trámy.

Shabby Chic

Francouzský venkovský styl se často mísí s ošuntělou elegancí, která se vyznačuje značným množstvím bílého potaženého nábytku a dotykem rukodělných výrobků, od dřevěných lamp až po tradiční stínidla.

Francouzský country minimalismus

Ne každý francouzský venkovský styl musí být přeplněný nábytkem a doplňky. Stačí tmavé stropní trámy, originální dřevěné dveře s kovovým kováním, historická pohovka a spousta otevřené podlahové plochy. Součástí kouzla interiéru inspirovaného francouzským venkovem je zacházet s ním jako s obytným prostorem. Ač nevypadá příliš hotově, je zde prostor přidávat další věci.