Jemné prádlo – jak jej šetrně prát? 1

0
61

Pračka je jedna z věcí, kterou mají doma snad všichni. Využíváte jí podle potřeby, někdo častěji, protože má velkou rodinu a tím pádem i hodně prádla, jiný, když je sám, pere třeba jednou týdně. Roztřídíte si prádlo na barevné a bílé a to poté podle potřeby perete na daný program a stupně. Některé kousky jsou na pračku příliš jemné.

Kousky oblečení, které se ničí

Jemné kousky prádla nemůžete dát do automatické pračky, protože by se vám zničili po jednom praní a to nechcete. Byly drahé, máte je rádi a jednoduše nechcete, aby jednotlivé kousky v pračce utrpěli nějakou újmu. Jak tedy prát jemné prádlo? Lze zničení nějakým způsobem předejít? Prát v ruce už nemusíte, stačí jen pár tipů a triků a vaše jemné kousky prádla nebudou nijak poškozené. Jak na to?

Cedulky pomohou

Stříháte ihned poté, co oblečení koupíte, cedulky? Možná je to pro vás praktičtější, ale díky nim budete přesně vědět, z jakého materiálu jsou jednotlivé kousky vyrobeny. Asi si pravděpodobně nebudete pamatovat, z jakých materiálů jsou jednotlivé kousky vyrobeny. Cedulky vám pomohou se orientovat a vy budete vědět, jak s daným kouskem nakládat.

Ruční praní v pračce

Speciální zacházení si zaslouží prádlo krajkové, často spodní prádlo, které bývá jemné, ale taky drahé. Doporučuje se praní v ruce, aby se jinak nepoškodilo. Pokud však máte doma pračku, která disponuje programem pro šetrné praní nebo praní vlny, pak můžete prát takovéto prádlo v pračce, stačí teplota 30 stupňů a je to. Některé pračky dokonce mají program přímo ruční praní.

Kostice jsou problém

Některé ženy nosí podprsenky bez kostic, některé s kosticemi. Pokud máte spodní prádlo s kosticemi, pak to není pro pračku úplně to nejlepší. V pračce se nemusí snést, mohou se různě zkroutit, zapínání může pračku poškodit a látka se může protrhnout. Pokud se kostice nějakým nedopatřením během praní zasekne v bubnu, oprava vás vyjde draho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno