Konferenční stolky jsou středobodem každého obývacího pokoje. Jak je vybírat?

0
403
Konferenční stolek
Konferenční stolek

Konferenční stolek, který vládne s pohovkou místnosti, je základním prvkem vašeho obývacího pokoje a jednoznačným dekorativním přínosem. Jak vybrat ten správný konferenční stolek?

Konferenční stolek
Konferenční stolek

Čím se řídit při výběru konferenčního stolku?
Při výběru konferenčního stolku byste měli mít na paměti několik faktorů. Nejprve se zamyslete nad funkčností vašeho budoucího konferenčního stolku a stylem vašeho pokoje – a vyberte si model, který těmto potřebám vyhovuje. Zadruhé, nezvažujte pouze design stolu, ale také jeho velikost.

  1. Váš konferenční stolek musí mít stejnou výšku jako okolní sedací soupravy, v průměru 45 až 50 cm.
  2. Je také důležité ponechat mezi pohovkou a konferenčním stolkem prostor asi 50 cm, abyste se mohli bez překážek pohybovat a pohodlně sedět.
  3. Konferenční stolek je dobré umístit přibližně 80 cm od televizoru nebo televizní skříňky.
  4. Optimální konferenční stolek je poloviční nebo dvě třetiny délky vaší pohovky.
  5. Před zakoupením stolku označte pomocí lepicí pásky rozměry vašeho budoucího stolu na zemi. Získáte tak jasnou představu o tom, jaký prostor bude váš stůl v místnosti zabírat a jak bude zapadat do okolního nábytku.

Základní materiály konferenčních stolků

Stůl ze surového dřeva, laminátu, skla, kovu, plastu atd. Možností je mnoho – a je to především na vašem vkusu, který si vyberete. Existuje však několik věcí, které byste měli zvážit při rozhodování:

Dřevo

Dřevo, které je přírodním materiálem, vnáší do vašeho bydlení teplo a autentičnost. Je to nejjednodušší materiál, který lze kombinovat, a hodí se ke všem stylům: skandinávský, bohémský, venkovský, rustikální, průmyslový, vintage, moderní a další.

Kov

Kov je chladnější a je často spojován s jiným materiálem (kovový stůl + dřevo nebo kov + sklo). Svou barvou bude mít spíše industriální vzhled nebo elegantnějšího ducha (zejména v kombinaci se zlatem a mosazí).

Laminát

To je hlavní materiál většiny komerčního nábytku. Zjednodušeně řečeno, ve skutečnosti jde o částice dřeva pokryté vrstvou plastu, který může být bílý, barevný, potištěný „efekt dřeva“ a tak dále. Je tedy méně elegantní, ale také levnější. A je obzvláště mimořádně odolný a snadno se udržuje: pokud máte děti, které čmárají na stoly nebo máte kočku, která si škrábe drápy tam, kde by neměla, je to ideální volba.

Konferenční stolek pro velké pokoje

Pokud máte dvě pohovky obrácené k sobě nebo prostorný obývací pokoj, představuje se jako zřejmé řešení velký konferenční stolek. Můžete však také zvážit umístění dvou nebo dokonce tří konferenčních stolků. Spojte je, abyste získali velkou plochu, nebo je oddělte, aby vynikly.

Konferenční stolek
Konferenční stolek

Skleněný konferenční stolek

Pokud nechcete robustní dřevěný stůl, ale toužíte po kusu nábytku, který vnese do vašeho interiéru lehkost, rozhodněte se pro skleněný konferenční stolek, který se přizpůsobí všem druhům dekoru. Skleněné konferenční stolky jsou také skvělé, když máte krásný koberec, který nechcete zakrývat. Uvědomte si, že většina skleněných desek má po stranách zelený nádech. Za zcela průhledné sklo budete muset zaplatit o něco více.

Kulaté konferenční stolky

Lehké, kulaté nebo oválné stoly vám umožňují snadný pohyb, a proto jsou vhodné i ve stísněných prostorech. Chcete-li efektivně ušetřit místo, rozhodněte se také pro spodní poličky. Kromě toho kulaté stoly dokonale fungují v obývacích pokojích v kombinaci s křesly.

Industriální konferenční stolky

Pořízení industriálního konferenčního stolku dává charakter vašemu interiéru. Ať už si vyberete dřevěné palety nebo průmyslový stolek na kolečkách, ujistěte se, že je stabilní. Špatně broušená noha nebo rezavý kov mohou snadno poškrábat podlahu nebo zašpinit koberec.

Dokonalý konferenční stolek pro váš pokoj někdy není standardní výškou ani šířkou. Stolek nižší než standardní, může být užitečný pro zdůraznění stejně nízkého kusu nábytku nebo pro to, aby nezasahoval do pohledu – jako například u krbu. Nejdůležitější je, aby byl váš stůl vhodný do místnosti, ve které se nachází, a pro váš estetický styl.

Zdroj obrázku 1: Africa Studio / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 2: Photographee.eu / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno