Krásná ložnice pro nerušený spánek

0
267

Odpočinek a kvalitní spánek je pro člověka velmi důležitý. Jeho nedostatek se podepíše na fyzickém i psychickém zdraví. Zatímco někteří lidé nemají s usínáním problém, jiní se převalují, budí a nemohou pořádně zabrat. V pozadí spánkového deficitu může stát ledacos.

Pracovní přetížení, těžká životní situace, nedostatek fyzické aktivity či jeho přemíra, zdravotní problémy a mnoho dalšího. Jakmile není něco v rovnováze, podepíše se to na kvalitě spánku. Chvilkové problémy neznačí nic závažného, ale spíš nepříjemného. Dlouhodobé a táhlé problémy je vhodné konzultovat s lékařem. Krátkodobý spánkový nedostatek se dá řešit několika způsoby, které vám prozradíme v následujících řádcích.

shutterstock_131081330 (1)

Příjemný pocit navodí krásná ložnice

Pobývat v místech, jež na nás působí stísněně, problému příliš nepomůže. Naopak obklopíme-li se prostředím, které na nás dýchne pohodovou atmosféru, dokážeme uklidnit svou mysl. Krásná ložnice by měla být základním předpokladem. Obklopte se komfortem a pohodlím. Na lidskou psychiku působí blahodárně přírodní materiály i doplňky. Rozhodně nic nepokazíte, když si před spaním uděláte bylinkový čaj.

Uklidňující je také vůně levandule, kterou do ložnice lze umístit. Ovšem ne v blízkosti postele, protože je to příliš aromatická rostlinka. Rovněž se přesvědčte, zda máte postele velikosti 160×200, které umožňují pohodlný spánek ve dvou. Občas se stává, že se druhý partner rozvaluje a zabírá prostor i vám, což může rušit spánek. O kvalitě matrací snad ani nemusíme diskutovat.

Ložnicové dekorace

Pokud máte dojem, že jsme do puntíku pospali vaší ložnici a přesto se tam necítíte úplně nejlépe, možná to bude stereotyp. Denně stejná postel, skříně, noční stolky, lampičky, lustr, dekorace na komodě. Zkuste malou změnu v podobě samolepky na zeď. Nechte u vás v ložnici rozkvést kytku, vyrůst město, tančit nezbedné noty, zakotvit námořní loď, protáhnout křídla motýla. Vyberte si takovou samolepku, která oživí interiér a rozveselí váš pohled.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno