Domů / Komerční články / Kvalitní pracovní trička i rukavice pomohou zlepšit prostředí v zaměstnání

Kvalitní pracovní trička i rukavice pomohou zlepšit prostředí v zaměstnání

Dnes už sotva poznáte zaměstnance v pracovním oděvu. Ten totiž respektuje nejen bezpečnost při práci, ale také aktuální módní trendy. Cítit se v oblečení příjemně, je důležitým předpokladem pro dobrý výkon v práci. Vedle toho jednotný oděv zaměstnancům pomáhá budovat loajalitu k zaměstnavateli a vytváří danou firemní kulturu. Jaké jsou dnes možnosti na trhu s pracovními oděvy?

Pracovní oblečení

Pracovní oblečení

Pracovní trička i s logem firmy

V nařízení vlády ČR se uvádí povinnost zaměstnavatele v pracovním prostředí, kde obuv či oděv podléhají mimořádnému opotřebení, poskytnout zaměstnanci pracovní oděv a obutí. V praxi to může vypadat i tak, že například v obchodech pracují prodavači odění v tričku s logem firmy. Díky tomu jde hned na první pohled poznat, kdo zde pracuje a kdo je pouze návštěvníkem. Často se tak člověk vyhne nepříjemnému trapasu, když omylem s dotazem na zboží osloví jiného zákazníka.

Trvanlivost trička záleží i jeho gramáži

Společnost, podnikatel i živnostník tedy může svým zaměstnancům pořídit pracovní trička v jednotné barvě, opatřené i jeho logem. Na trhu působí řada firem, které se tímto oborem zabývají. K dispozici pak bývají bílá i barevná trička v různé gramáži, podle které se pak obvykle určuje cena. Čím větší je gramáž bavlněného úpletu, použitého pro ušití oděvu, tím více vydrží, a pak je pochopitelně dražší.

Nejčastěji se prodávají pracovní trička v gramáži od 160 do 200 g/m2. Takové tričko je zároveň prodyšné i pevné, pracovník se v něm jen minimálně zpotí a může ho nosit celý den. U gramáže pod 140 g/m2 hrozí riziko brzkého proděravění materiálu, který je příliš tenký.

Rukavice pro různá pracovní prostředí

V mnoha profesích se zaměstnanci neobejdou bez pracovních rukavic, které chrání jejich dlaně před úrazem nebo ušpiněním. Vyrábějí se v mnoha variantách a firmy si mohou vybrat pracovní rukavice přesně podle svých potřeb. Díky tomu lze jejich výběr přizpůsobit pracovnímu prostředí, kde budou používané.

Pořiďte svým zaměstnancům kvalitní pracovní oděv.

Zdroj obrázka:
Rob Bayer / Shutterstock.com

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*