Bydlení

Luxusní stropní ventilátor si může rozumět s designem místnosti

Stále hledají v českých domácnostech místo, přitom jsou velmi výkonné a výrobci je dělají stále designově zajímavějšími. Řeč je o stropních ventilátor. Ty zná většina z nás ze zahraniční dovolené či z nejrůznějších restaurací. Stropní ventilátor má své opodstatnění ale také v kancelářích a domácnostech.

Stropní ventilátor s osvětlením
Stropní ventilátor s osvětlením

Pro každou místnost existuje ideální ventilátor

V porovnání s ostatními ventilátory je výkonnější, a tak představuje dobrou alternativu nejen jich, ale také klimatizace. Na rozdíl od ní nevysušuje vzduch, je levnější a nemusíte s ním dělat stavební úpravy.

Designéři navíc neustále vymýšlejí, jak vylepšit jejich vzhled. Na trhu se tak dají sehnat povedené kousky v mnoha tvarech, velikostech a barvách. Můžete si vybrat třeba ventilátor s dlouhými nerezovými lopatkami v industriálním vzhledu, nebo v moderním a elegantním designu v odstínech titanu, ventilátor se zaoblenými lopatkami v imitaci dřeva nebo ve zdobném barokním stylu či barevný ventilátor s krátkými lopatkami, který rozjasní dětský pokoj. Pro každou místnost lze najít vhodný stropní ventilátor.

Tip: Pokud hledáte luxusní vzhled, podívejte se na stropní ventilátory Westinghouse.

Ventilátor Westinghouse comet

V zimě šetří náklady na vytápění

Jednou z jeho velkých výhod je, že prostě nepřekáží, jako u klasických ventilátorů. Dá se kombinovat se světlem, takže nepřekáží ani jemu, naopak se spolu s ním stává přirozenou součástí prostoru. V tomto případě se ale při nákupu zaměřte i na světelný zdroj, aby bylo světlo kvalitní a úsporné.

Ventilátor westinghouse
Ventilátor westinghouse

Po sezóně stropní ventilátor také nemusíte nikam přemisťovat a hledat pro něj prostor pro uskladnění. Už jen proto, že se dá používat celoročně. Díky funkci zpětného chodu bude v zimě rozhánět teplý vzduch, stoupající od topení, rovnoměrně po místnosti. Vy pak budete mít doma nejen větší teplo, ale také ušetříte peníze na vytápění.

Tip: Pokud váháte jaký ventilátor vybrat, podívejte se na velké srovnání ventilátorů.

Ventilátor Westinghouse
Ventilátor Westinghouse

Oproti stolním ventilátorům jsou stropní navíc tišší. Hlučnost můžete snižovat i snižováním rychlosti otáček. Pokud si u něj navíc nastavíte noční režim, ze spánku vás nebude rušit nic.

Přes všechny výše uvedené výhody jsou stropní ventilátory v českých domácnostech opomíjeny. Dáte jim šanci?