Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Malování svépomocí – pár rad, které pomohou! 2

Vymalovat interiér bytu či domu je důležité pro mnoho lidí. Hrozíte se představy, že musíte vše vyklidit, vytřídit, zabalit a domácnost ochránit před cákanci? Potřebujete sehnat správného a šikovného řemeslníka nebo malíře, který vám interiér vymaluje? Je to takřka nereálné a nemyslitelné, protože všichni jsou zaneprázdněni na několik měsíců dopředu, nebo požadují neadekvátně vysoké částky. Někteří ani nemusí odvést takovou práci, kterou požadujete. Malování není nic těžkého, nemusíte mít zbytečné obavy a strach. Určitě víte, jakou barvu chcete, jaké druhy nátěrů zvolit, kdy je nutno škrábat stěny a kdy ne?

Malování s tipy

Vymalovat není nic těžkého. Stačí jen zvolit správné náčiní, správnou barvu, dodržovat pár zásad a tipů, které to celé usnadní. Sami, popřípadě s pomocí přátel to zvládnete hravě, ušetříte hodně peněz za služby malíře a ještě ke všemu si vše uděláte tak, jak sami chcete a potřebujete. Nevíte, jak na to? Zkuste dodržet pár tipů!

Váleček nebo štětka?

Nemůžete vybírat jedno nebo druhé, hodit se vám bude obojí. Místa, která jsou těžko dostupná jako rohy místností, vypínače, zásuvky, kuchyňské linky a podobné prostory je mnohem lepší vymalovat štětcem. Lépe se do prostor dostanete, barva bude všude rovnoměrná. Větší plochy a stěny zase můžete vymalovat válečkem. Váleček vybírejte podle nátěrových hmot. Vždy je dobré k jednotlivým barvám volit správný váleček. Ten udělá hodně.

Nerovnosti, které musíte opravit

Objevujete na stěnách malé nerovnosti nebo díry? Musíte je zakrýt, protože to jednoduše nebude vypadat dobře a hezky. Zarovnané stěny vypadají mnohem lépe. Jak je zakrýt? Použít můžete práškový tmel nebo akrylátový tmel. Jím můžete opravit také praskliny, které najdete v omítkách na stěnách nebo u oken či dveří. Pomohou také sádrokartonové desky nebo minerální omítky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.