Bydlení

Na co se zaměřit, když vybíráte varnou desku do vaší kuchyně?

Co by to bylo za kuchyni, v níž bychom si nemohli uvařit jídlo, které máme rádi? Anebo připravit oběd či večeři pro početnou rodinu a zasytit její „hladové krky“? Ať už vaříte denně nebo během prodloužených víkendů, vhod vám přijde kvalitní varná deska. Pro kterou se rozhodnete, je čistě na vašich preferencích. Své kvality mají všechny typy.

Zajímejte se o podstatné informace o varné desce

Varné desky pomáhají k rychlému a snadnému vaření s co nejmenší spotřebou energie. Ve standardu úsporné energetické třídy můžete vybrat varné desky, které už nejsou jen běžnými čtyřmi plotnami. Na výběr máte z mnoha materiálů, technologií, velikostí i funkcí. Při výběru se zaměřte i na rozměry a počet ploten. Klasická šířka desky je cca 60 cm, do menších prostorů můžete koupit i menší varnou desku, která má jen 2 plotny nebo varné zóny.

Varné desky dělíme do čtyř kategorií, a to na indukční desky, elektrické, sklokeramické a plynové desky. Stěžejní tak je, zda budete vařit „na“ elektřině nebo plynu.

  • Velmi rychlé a energeticky šetrné jsou indukční desky. Jsou zároveň bezpečné při používání, okamžitě po zvednutí hrnce plotna přestává hřát. Nevýhodou může pro někoho být to, že je k indukčním deskám potřeba koupit speciální nádobí.
  • Snadné použití a příjemný design nabízí sklokeramické varné desky. Tady lze použít běžné hrnce, takže pokud už máte plnou kuchyňskou linku nerezového nádobí, bude pro vás možná tou pravou volbou.
  • Klasikou ve vybavení jsou elektrické a plynové desky. Zpravidla už jsou vybaveny elektrickým zapalováním a vařidlovou mřížkou.

Super funkce, které oceníte

Chytré funkce vás mnohdy potěší a překvapí. U plynových desek jde o kontrolu úniku plynu OptiGas, u indukčních a sklokeramických kontrolu stavu, tepelnou kontrolku, integrovaný časovač a další. Při koupit se o správnosti volby bez obav poraďte s prodejci. Oni mají přehled o tom, co vše varné desky umí, jaký rozdíl je mezi tou či onou indukční deskou atd. A pokud investujete do léty prověřené značky, jistě budete spokojeni po mnoho let.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na co se zaměřit, když vybíráte varnou desku do vaší kuchyně?