Octomilky jak se jich zbavit

0
108

[dropcap]P[/dropcap]okud doma uchováváte čerstvé ovoce, tak jste se již určitě setkali s malými muškami poletující kolem. Obzvláště jsou hojné pokud je ovoce poškozené, nebo děláte šťávu z ovoce. To je pak kolem spousta malých muček, které nejdou odehnat. Jsou to octomilky, jinak se jim také říká vinné mušky, nebo ovocné mušky. Lidem nijak neškodí, ani na ně neútočí, ale od zralého ovoce je neodeženete. Je jich spousta a vždy se vrátí.

shutterstock_157780298

Čím se živý

Octomilky mají rády ovoce a to především přezrálé ovoce, kde je hodně sladké šťávy. To znamená, že je také velice lákají mošty, šťávy z ovoce, a dokonce i pivo. Pokud děláte domácí víno, nebo višňák, tak s octomilkami budete mít velký problém. Cítí šťávu z ovoce na velkou vzdálenost a slétnou se ve velkém počtu. Pokud nádobu s moštem přenesete jinam, najdou si ji během pár minut.
[box type=“info“ ]

Jak zamezit jejich výskytu

Pokud se chcete zbavit octomilek, tak nejlepší je prevence. Nenechávejte nikde po domě, nebo bytě žádné ovoce volná. Vždy je mějte uskladněné v ledničce, nebo v uzavíratelných nádobách. Octomilky jdou i na zbytky ovoce, takže je nutné pravidelně vynášet smetí. Pokud se vám rozleje šťáva z ovoce, nebo džus, tak je nutné jej okamžitě utřít. Octomilky se slétají i ke koláčům s ovocem, takže také je nenechávejte volně přístupné.
[/box]

Jak se octomilek zbavit

Pokud již octomilky máte doma, tak existují způsoby jak se jich zbavit. Můžete vyzkoušet nějaké babské rady. Například prý octomilky nemají rády vůni hřebíčku, nebo můžete na stole nechat jako nástrahu sklenici se šťávou, octem, nebo vínem a octomilky se v ní utopí. Můžete použít i přípravky z obchodu, jako jsou různé lapače octomilek, verze mucholapky na octomilky a další. Existují i různé spraye proti octomilkám a létajícímu hmyzu. účinnost těchto přípravků je stejná jako u babských rad. Lokálně mohou pomoci, ale účinnost je velmi omezená. Zbývá jen zaměřit se na prevenci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno