Odstranění rzi

0
47
čištění rzi

[dropcap]V[/dropcap]znik koroze je v dnešní době ničím nezastavitelný chemický proces. Samozřejmě existují speciálně upravené materiály, které vzniku dané rzi brání. Jsou však materiály, kde je její výskyt poměrně častý, a v tomto ohledu je třeba znát možnosti, jak ji v případě potřeby odstranit.

čištění rzi

Mechanická cesta je nejúčinnější

Pokud bychom měli zmínit ten nejlepší možný způsob, tak je to mechanická cesta. V tomto ohledu je ideální ocelový kartáč, nebo běžný smirkový papír. Následně již stačí několik tahů, a daný kovový materiál se opět leskne. Nutno ale podotknout, že ne vždy je tato možnost ta správná, a to hlavně u různých výrobků, kde potřebujeme zachovat jejich dokonalý tvar bez škrábanců. Při této cestě totiž není jejich případný vznik ničím neobvyklým.

Při šetrnějším odstranění může pomoci chemická cesta

Jak již bylo nastíněno, jsou situace, kdy sice potřebujeme danou korozi odstranit, ale zároveň potřebujeme, aby daný materiál, nebo samotný výrobek zůstal bez jakéhokoliv poškození. V tomto ohledu je třeba zamířit ideálně do drogerie, popřípadě do specializovaných prodejen s čističi, kde mají k prodeji speciální čističe, které jsou určené právě na odstranění koroze z většiny kovových předmětů. Jejich použití je poté poměrně snadné, kdy stačí nanést daný přípravek na daný povrch, a standardními krouživými pohyby daný materiál čistit.

Pomoci může třeba limonáda

Podobně jako předchozí možnosti může pomoci také limonáda, a to konkrétně Coca-Cola, která je ideálním pomocníkem i u silně zkorodovaných materiálů. Ta může být alternativou jak u mechanického, tak chemického čištění. Stačí nalít na požadované místo, nebo do ní požadovanou část namočit, a za několik desítek minut je daná koroze pryč. Tímto postupem lze nahradit také speciální přípravky, které jsou určeny i pro povolení korozí poškozených závitů a šroubů. I zde tak může síla chemického složení dané oblíbené limonády pomoci, a to velmi snadno a rychle. Navíc je mnohem dostupnější variantou kdekoliv.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno