Bydlení,  Tipy & praktické informace

Okenní rolety – jaké výhody mohou pro vás mít?

Přemýšlíte nad okenními roletami, ale říkáte si, že to není něco, co by zrovna pro váš interiér bylo dobré? Nejsou zrovna designové kousky, které vám přinesou kýžený moderní výsledek nebo dokonce nebudou mít žádnou praktickou složku, která vám v interiéru pomůže? Rolety však nejsou jen jako prostředek pro stínění slunce a dalších věcí, ale mají také jiné funkce. Látkové rolety mohou být opravdu skvělým pomocníkem, který váš interiér oživí, dodá na kráse a také na funkčnosti. Jak se dají látkové rolety aplikovat do interiéru, aby vypadaly moderně? Jaké další funkce mohou mít?

Rolety a moderní interiér

Znáte klasické rolety, které nevypadají zrovna moc vábně? Jejich barvy jsou takové, které se do vašeho interiéru nehodí, takže si je logicky nepořídíte. Ovšem dnes už najdete na trhu kousky, které jsou barevné, moderní, s různými motivy nebo jednoduché, v univerzálních barvách. Jaké další výhody mají okenní rolety?

Pomáhají před sluníčkem

Jaro, léto a podzim jsou měsíce, kdy může být teplo a skrz okna vám mohou ohřát vzduch a celou místnost. Navíc, slunce svítí a to není zrovna příjemné, když například spíte, odpočíváte nebo sedíte a chcete sledovat televizi. Díky roletám vám do interiéru nebude tolik svítit slunce a také zmírníte vedro, které se může objevovat. Jsou navíc prodyšné, takže můžete větrat.

Doplněk do interiéru

Dnes už je spousta možností, takže vybíráte z velkého množství vzorů, barev a také látek. Rolety mohou být také skvělým interiérovým doplňkem, který rozzáří a doladí vzhled celé místnosti. Vybírejte barvy v souladu se spodními lištami nebo barvu, která v interiéru vyniká.

Tma i během dne

Rolety mohou pomoci zajistit zatemnění a některé typy dokonce umí vytvořit úplnou tmu. Často se hodí do místností, kde máte choulostivé potraviny nebo věci. Také skvěle fungují v ložnicích, když spíte během dne, jste nemocní, máte migrénu nebo jen chcete spát déle.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.