plovoucí podlaha
Interiér,  Podlahy

Pokládka plovoucí podlahy – návod

[dropcap]P[/dropcap]lovoucí podlaha je dnes hitem v mnoha hlavně moderních interiérech. A to hlavně díky své kvalitě, dostupnosti, a rozhodně také díky zajímavému vzhledu, který tato varianta přináší. Navíc ji zručnější jedinci zvládnou bez problémů položit i sami, a to díky systému unikátních drážek, díky kterým do sebe jednotlivé části zapadají. Stejně jako u jiných typů podlah je samozřejmě i zde nutností pevný, rovný a suchý podklad. Toho lze docílit různými úpravami, od různého broušení, po nivelační hmotu.

plovoucí podlaha

S izolací, nebo bez ní?

Mnoho variant sice nepočítá s izolační vrstvou, ale ta je poměrně hojně doporučována, to hlavně z hlediska zvukového odizolování. Jedná se o jednoduchý pás, který se položí na připravený základ. Následně je již vše připraveno k tomu, aby se mohl položit i první kus dané podlahy. Základem je začínat u zdi, a to tím stylem, že první řada je položena tak, aby jejich drážka právě ke zdi směřovala. Následně už je postup podobný, jenom se vždy další řada parket velmi jednoduchým systémem zacvakne do té předchozí.

Jak na případné překážky v místnosti?

Drobnou komplikací samozřejmě mohou být různé překážky, třeba v podobě pilířů, nebo různých příček. Zde je třeba nechávat zhruba 1 – 1,5 centimetru místa, a do požadovaného prostoru vložit klínky, které tak vše výrazněji zpevní, a umožní nám v celé pokládce podlahy bez problémů pokračovat. Daný postup klínků a prostoru bychom měli realizovat i u jednotlivých stěn v místnosti.

[box type=“success“ ]

Jak na poslední řadu

Tou nejnáročnější činností poté může být položení právě poslední řady. V tomto ohledu se často nevyhneme tomu, že budeme muset každou z parket o správný kus zkrátit. Je třeba si vše především důkladně vyměřit, a to proto, aby daný panel perfektně seděl, a zároveň u zdi stále zůstávala zmíněná dilatační spára. Dále už stačí podél stěn umístit krycí lišty, a podlaha je kompletně položena.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *