Pokládka PVC lina

0
623

[dropcap]A[/dropcap]čkoliv je linoleum často spojeno s minulým režimem a tím, že tvořila základ mnoha domácností, rozhodně není nijak špatným materiálem ani nyní. Zvláště proto, že celkový design, ale také celková kvalita šla výrazným způsobem nahoru. Stačí tak vybrat z bohatých možností, a poté už lino samozřejmě položit. A při tom je třeba dodržet několik základních věcí.

shutterstock_81812497

Důležitá je příprava podkladu

Stejně jako u jiných podlahových krytin, i v případě pokládky linolea je třeba zaměřit se na to, aby byl základ perfektně rovný, a to i bez sebedrobnějších nerovností. Často tak musí být třeba použito i nivelačních hmot. Jakmile je tento postup hotový, může být nové linoleum položeno, a to tak, aby na všech stranách alespoň o 10 centimetrů přesahovalo.

Seřízněte zbytku u samotného kraje

Takto je vhodné nechat linoleum alespoň 24 hodin takto, než přistoupíte k tomu, že přebytečné kusy odříznete ostrým nožem. V tomto směru je samozřejmě nejtěžší cestou vypořádat se s rohy, jelikož zde může být odříznutí přesahujícího okraje komplikovanější. Ideálně je linoleum lehce naříznout, díky čemuž půjde lehčeji vytvarovat.

Připravte si oboustrannou lepicí pásku

Jakmile máme požadovaný tvar, je třeba těstě u zdí nalepit oboustrannou lepicí pásku, a to na daný podklad. Následně na ni pevně přiložíte okraj linolea, díky čemuž bude dokonale držet. Stejně samozřejmě postupujte i v těch místech, kdy na sebe jednotlivé pláty daného materiálu navazují. Následně už stračí linoleum důkladně přitlačit, a máte jistotu, že bude perfektně držet a perfektně sloužit.

V souvislosti s pokládkou je samozřejmě třeba říci také to, že je často používána i metoda celoplošného lepení, kdy se ihned po ořezání do požadovaného tvaru nanese po délce linolea vrstva lepidla. Z hlediska držení na svém místě to může být dobrá cesta, ale na druhou stranu to může znamenat komplikace při výměně podlahy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno