Komerční články

Pomoc, ve vaně je dítě! Jak připravit bezpečnou koupelnu pro miminko?

[dropcap]S[/dropcap] novou ratolestí do domu kromě velkého štěstí přichází také spousta inovací. Kde pocítíte miminkovskou invazi nejsilněji? Ve svojí koupelně! Přečtěte si, na co nezapomenout, aby se šplouchací dobrodružství nového miminka nezměnilo v podmořské drama.

shutterstock_116302129

Ať už je vaše koupelna miniaturní, anebo spíš připomíná trůnní sál rakouského císaře, můžete se dnes již na koupání miminka vybavit perfektně a na míru.

[box type=“success“ ]

Krok první: ještě před zběsilým nakupováním a montováním nejdřív začněte generálním úklidem, abyste si zajistili dostatek prostoru a zbavili koupelnu všech propriet, které by pak mohly větší miminko nepatřičně „zajímat“ – jako holící žiletky, poloprázdné lahvičky od šampónů a podobně.

[/box]

Abyste neuklouzli…

Kromě malé komody pro dětské krémy, žínky a další propriety a přebalovacího pultu, který sem díky tradičně snazší vytopitelnosti většina rodičů umisťuje, myslete v koupelně hlavně na maximální zabezpečení nového miminkovského teritoria.

Odstraňte z dosahu koupací zóny všechny ostré předměty, saponáty a nepoužitou kosmetiku. Koupelnu vyčistěte ekologickým netoxickým přípravkem proti plísním a nemilosrdně vyhoďte vše, co by mohlo skrývat plísně nebo prach – tedy staré koberečky a sprchové předložky.

Místo nich pořiďte na koupelnovou dlažbu nové, hygienické a nejlépe protiskluzové podložky, abyste zamezili riziku uklouznutí s děťátkem v náručí. Až potomek trochu povyroste, zabraňte jeho zranění ve velké vaně měkkým chráničem na vodovodní baterii.

Kyblík, nebo vanička?

Jste zatvrzelí tradicionalisté s dětskou vaničkou, anebo vyzkoušíte trendy koupací kyblík? Novým hitem v koupání novorozenců jsou právě ergonomické koupací kyblíky, které mají tu výhodu, že je v nich dítě celé ponořené a není mu zima, voda v něm pomaleji chladne a navíc mu tvarem připomíná pohodlí v bříšku. Hovění si v teplé vodě prý pomáhá i ulevit při kolice a bolavých větříkách. Minimalizuje také riziko vdechnutí vody.

V kyblíku vám ale dítko nevydrží věčně – už kolem 4 až 6 měsíců mu začne být trochu těsný a malý rošťák se navíc se naučí cákat vodu všude kolem. V této chvíli je nejlepší čas kyblík nahradit vaničkou, anebo škvrně naučit na speciální lehátko do dospělácké vany.

TIP: bezpečné vychytávky do vany

I ve velké vodě chceme miminku zajistit především pohodlí a bezpečí. Co vám ušetří koupací starosti?

  1. Když už lehátko, tak moderní s přísavkami! Bezpečně ho upevníte na dno a kopající děťátko tak nebude po vaně libovolně cestovat.
  2. Od půl roku věku (nebo od té doby, co se prcek naučí sám sedět), se vám šikne taky anatomická otočná sedačka do vany. Zajistí podpěru zádům a je prakticky nemožné, aby se dítě ve vteřině nepozornosti nalokalo.
  3. Chcete ušetřit za vodu při koupání? Pořiďte si zmenšovací přepážku do vany, která se díky gumovému materiálu a přísavkám přizpůsobí každé běžně široké vaně.

[box type=“info“ ]

Chcete poradit redesignem koupelny tak, aby byla pro miminko bezpečná? Odborníci ze Sapho koupelny vám rádi pomůžou navrhnout úpravy podle potřeb vaší rozrůstající se rodiny. Podívejte se také na to, co umí nové vany a sprchové kouty, anebo jak vaši koupelnu rozjasní nové stylově barevné dlaždice.

[/box]

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.