Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Prach – jak se s ním v bytě vypořádat?

Prach je v domácnosti všudypřítomný, a když nebudete pravidelně uklízet, objeví se nánosy prachu ve vaší domácnosti. Nejčastěji se objevuje na kobercích, záclonách, na televizní obrazovce, v posteli nebo také na poličkách. Alergiky umí pěkně potrápit a i když nejste alergičtí, pak je dobré jej pravidelně odstranit. Jak?

Váš každodenní společník

Objevuje se denně ve vaší domácnosti a je nutno s ním zatočit. Ale nechce se vám logicky den co den běhat s prachovkou, s vysavačem a podobně. Navíc, když máte velký dům nebo byt, pak se uběháte a denně vám to zabere podstatnou část z celého dne. Jak zařídit, aby se doma neprášilo? Poradíme pár triků a tipů, jak prašnost zmírnit.

Omezte prašnost!

Například co se postelí týče, je dobře vyvětrat peřiny a to pořádně. Pokud je můžete dát na slunce, je to ještě lepší. Když vstanete a ihned postel zastelete, daří se v ní roztočům. Jestliže je vaše domácnost plná umělých nebo sušených květin, pak se jich raději vzdejte. Jsou totiž skvělými lapači prachu, takže jen procházka kolem nich může vyvolat sérii kýchání.

Když vybíráte nábytek do své domácnosti, pak je dobré vybírat jej uzavřený. V knihovničce je dobré mít skleněnou desku, za kterou vše vložíte a uložíte, pak se prach nebude tolik udržovat na knihách nebo kdekoliv. Když vybíráte skříň, pak je určitě správné nechat oblečení pověšené na tyči, protože tak může dýchat.

Podlahy vybírejte také pečlivě. Dřevěné parkety, kvalitní lina nebo třeba dobrá plovoucí podlaha k sobě přitáhne méně prachu než koberce, které se roky nemění či stará lina. Je dobré do podlahy investovat. Mnohem lepší je pravidelně větrat než využít větrák, který zvedá pravidelně prach a víří ho ve vašem interiéru.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.