Bydlení,  Interiér

Předvánoční úklid – jak jej letos zvládnout rychleji?

Vánoce jsou tady. A to znamená nejen pořizovat dárky pro své blízké, nakupovat hory jídla, vytahovat vánoční stromeček, ale také třeba myslet na to, že je třeba jednou za rok pořádně uklidit. Vyměnit staré nádobí za nové, vyhodit to, co jste za rok nashromažďovali zbytečně a podobně. Předvánoční úklid nemusí být náročný, stačí si jej jen zorganizovat!

Uspěchaná doba

V dnešní uspěchané době lidé moc času nemají. Proto se lidé snaží nacházet vychytávky a triky, které jim předvánoční úklid výrazně zkrátí. I my vám přinášíme pár tipů, jak uklidit byt efektivně, ale nestrávit přitom spoustu hodin času. Přece si chcete ten předvánoční čas užít a ne jen běhat po bytě s hadrem, leštěnkou nebo mopem.

Vyzkoušejte sílu boxů

Máte na stole, polici a kdekoliv jinde stohy papírů, složenky, časopisy, DVD a podobně? I když se to snažíte hezky srovnávat, nevypadá to zrovna jako uklizené. A dětský pokojíček, tomu se pro jistotu vyhýbáte velkým obloukem. Je čas pořídit si dekorativní boxy. V nich můžete mít vše, co je potřeba. Stačí pár dekorativních krabic nebo boxů, které vypadají moderně a krásně. Do něj můžete uložit opravdu všechno, co je potřeba.

Co nepotřebujete ven

Efektivní úklid? Zbavte se všeho, co nepotřebujete! Během úklidu udělejte nekompromisní generální úklid, vyhoďte staré a nepotřebné věci. Získáte pocit uklizeného interiéru a třeba i daleko víc místa, než jindy.

Úklid? Od shora směrem dolů

Jakmile uklízíte, pak zvolte správný postup. Aby se práce znovu nemusela dělat, tak myslete na to, jak postupovat. Postupujte od místností, které používáte nejméně. Většinou jde o ložnici, pracovnu a podobně. Prostory uklidíte rychleji. Kuchyň nebo koupelnu si nechejte až na konec. Při úklidu postupujte od shora dolů. Začínejte horními poličkami, skříňkami. Nakonec vysávejte a vytírejte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.